Niedziela, 14 sierpnia 2022. imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Utalentowani krakowianie rozgrzeją elbląską publiczność

2019-11-25 15:00:00 (ost. akt: 2019-11-25 12:27:33)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

Kraków Street Band to kilkuosobowa grupa muzyczna, której twórczość łączy elementy nowoczesnego folku, jazzu i bluesa. Na elbląskiej scenie zagrają już dziś 25 listopada. Poniedziałki wcale nie muszą źle się kojarzyć.

Powstali w 2014 roku, ich początki to głównie uliczne granie, ale aktualnie promują już swoją kolejną, trzecią płytę. Album „Going Away” nominowany był nawet w konkursie Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues/Country. Na koncie zespołu jest też między innymi występ podczas ubiegłorocznej edycji European Blues Challenge w Norwegii. To właśnie tam reprezentowali nasz kraj po tym, jak udało im się zwyciężyć w polskich eliminacjach.

Kraków Street Band grali na niezliczonej liczbie scen nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Mogą pochwalić się udziałem w festiwalach takich jak: Festiwal Haizetara w Hiszpanii, Uldum Street Music Festival w Danii, Sarnico Busker Festival we Włoszech, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, czy Jesień z Bluesem w Białymstoku.

Zespół wykonuje muzykę głównie na instrumentach akustycznych takich jak: banjo, harmonijka, gitara rezofoniczna, kontrabas, trąbka, saksofon, gitara akustyczna, ukulele i perkusja. Pomyślcie tylko, jakie emocje wywołuje pokaz ich umiejętności na żywo. Już dziś macie szansę się o tym przekonać na własnych uszach! Kraków Street Band zagra dla elbląskich melomanów już dziś 25.11 o 20 w Mjazzdze. Bilety last minute do nabycia tutaj.

kk/Kraków Street Band