Wtorek, 6 grudnia 2022. imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Ta akademia gwarantuje sukces!

2019-12-18 09:00:00 (ost. akt: 2019-12-17 11:58:03)

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

Scenki teatralne po angielsku, robienie domowych wulkanów, programowanie za pomocą Ozobota i matematyczne domino – to tylko niektóre tematy innowacyjnych zajęć pozalekcyjnych, w których udział biorą uczestnicy projektu pn. „Akademia sukcesu” realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Od października 186 uczniów ze szkół podstawowych w Łęczu, Tolkmicku oraz Pogrodziu podnosi swoje umiejętności matematyczne, przyrodnicze, językowe oraz ICT. Zajęcia mają charakter interdyscyplinarny i zakładają zdobywanie wiedzy głównie poprzez dobrą zabawę.

W ramach modułu matematycznego - uczniowie poznają gry, zabawy rozwijające logiczne myślenie, są to również zajęcia z wyobraźni przestrzennej, ćwiczenia z zakresu koordynacji ruchowej połączone z elementami zadań matematycznymi w myśl zasady "ruch usprawnia umysł". Moduł przyrodniczy to głównie budowanie modeli, eksperymenty i doświadczenia, gry typu memory oraz praca z mikroskopem i preparatami. Podczas modułu językowego uczniowie podnoszą poziom znajomości języka angielskiego dzięki wykorzystaniu językowych gier edukacyjnych i gier typu escape room, przygotowaniu scenek teatralnych, oglądaniu filmów i bajek w języku angielskim, natomiast moduł ICT to programowanie, robotyka, podstawy grafiki komputerowej, obróbki zdjęć, tworzenie animacji filmowych i wirtualna przestrzeń.

Projekt „Akademia sukcesu” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

CSE "Światowid"