Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Nowa sygnalizacja świetlna przy al. Grunwaldzkiej

2019-12-18 15:00:00 (ost. akt: 2019-12-18 11:16:49)

Autor zdjęcia: K

Już na początku 2020 roku sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach al. Grunwaldzkiej z ul. Sadową i ul. Komeńskiego powinna zacząć działać. Sygnalizacje wykonane zostały na koszt inwestora budowanego osiedla mieszkaniowego przy ul. Sadowej na podstawie zawartej z miastem tzw. „umowy drogowej”.

- Uruchomienie sygnalizacji świetlnej uzależnione jest od ostatecznych odbiorów przez odpowiednie służby – wyjaśnia Piotr Kaczmarczyk, dyrektor sprzedaży EL INVEST. - Szacujemy, że sygnalizacja zacznie działać w pierwszych tygodniach 2020 roku.

Jak informuje Piotr Kaczmarczyk sygnalizacja świetlna została w całości sfinansowana ze środków dewelopera EL INVEST Development, co wynika z tzw. umowy drogowej zawartej pomiędzy deweloperem a Miastem Elbląg.

- Sygnalizacja przyczyni się przede wszystkim do lepszego skomunikowania powstającego Osiedla Sadowa z aleją Grunwaldzką i zwłaszcza w godzinach szczytu poprawi bezpieczeństwo, oraz umożliwi płynne włączanie się do ruchu z al. Grunwaldzką – dodaje dyrektor.

Jak można przeczytać na stronie dewelopera: „Co warto podkreślić budowa sygnalizacji na obu skrzyżowaniach nie generować będzie, jak to twierdzi wielu elblążan, dodatkowych korków na al. Grunwaldzkiej. Sygnalizacje zostaną połączone światłowodem z pozostałymi sygnalizacjami w ciągu tej ulicy i zostaną z nimi zsynchronizowane. Kolejną istotną rzeczą jest nadanie priorytetu alei Grunwaldzkiej. Zielone światło dla ulic Sadowej i Komeńskiego zapalać się będzie tylko wówczas, gdy przed skrzyżowaniem znajdować się będą pojazdy, próbujące włączyć się w Grunwaldzką. Będzie to sygnalizacja wzbudzana poprzez czujniki wbudowane w jezdnię, która istnieje już na kilku innych skrzyżowaniach w Elblągu. Oznaczać to będzie, że głównie to kierowcy i piesi poruszający się Grunwaldzką będą posiadali zielone światło.”

K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB