Piątek, 17 września 2021. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Jak wygląda idealny świat? Spotkanie z Adrianem Gołębiewskim

2019-12-29 09:00:00 (ost. akt: 2019-12-28 21:42:26)

Autor zdjęcia: Novae Res

"Oaza" to debiutancka książka absolwenta jednej z elbląskich szkół. O czym opowiada? Już niedługo będziecie mieli szansę porozmawiać o tym z autorem.

Adrian Gołębiewski to absolwent Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu. "Oaza" to jego literacki debiut i pierwsza część trylogii o tym samym tytule, o czym informowaliśmy was tutaj.


Czy właśnie tak będzie wyglądał idealny świat?

Wyobraź sobie miejsce, w którym zakazane jest czytanie książek, oglądanie telewizji czy zdobywanie wiedzy. Miejsce, którego nie można opuścić. Pomyśl o społeczeństwie podzielonym na grupy społeczne, które tworzą prostą hierarchię – jest w niej miejsce dla niewolników, ludzi pozornie wolnych oraz kontrolującej każdy ruch władzy. Tak właśnie zorganizowana jest Oaza – miasto, które miało być wolnym od grzechu rajem dla nowego pokolenia.

Do czego może doprowadzić obsesja władzy? Czy grupie kilku zdeterminowanych ludzi uda się zburzyć ład pozornie idealnego świata, w którym przyszło im żyć? I czy w takiej rzeczywistości jest jeszcze miejsce na miłość?

Z Adrianem Gołębiewskim, autorem książki "Oaza" będziecie mogli się spotkać już 10 stycznia (piątek) o 15:30 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących przy ulicy Bema 50. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Więcej informacji tutaj.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB