Niedziela, 7 sierpnia 2022. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Nowy trener w Concordii Elbląg

2019-12-29 11:57:06 (ost. akt: 2019-12-29 12:16:33)
Trener Łukasz Nadolny nie jest już szkoleniowcem klubu

Trener Łukasz Nadolny nie jest już szkoleniowcem klubu

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

PIŁKA NOŻNA\\\ Tego się nikt nie spodziewał. Dotychczasowy trener Concordii Elbląg, Łukasz Nadolny, nie jest już szkoleniowcem w tym klubie. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia stracił pracę na rzecz trenera Adama Borosa.

Drużynę trzecioligowej Concordii w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 poprowadzi nowy trener. Od stycznia pierwszym szkoleniowcem będzie Adam Boros, który ostatnio prowadził czwartoligową Zatokę Braniewo. Dla nowego trenera jest to powrót do tego klubu, po 7 latach jego nieobecności na stadionie przy ulicy Krakusa, gdzie pracował w latach 2008-2013 i jako pierwszy trener wywalczył historyczny awans do drugiej ligi w sezonie 2011/2012. Później, po rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 zatrudniony został w klubie Olimpia Elbląg, gdzie pracował do września 2018.

— W rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 trener Boros ma za cel przede wszystkim wprowadzenie do pierwszego zespołu uzdolnionej młodzieży oraz zdobycie zespołem miejsca w pierwszej dziesiątce na koniec sezonu w trzeciej lidze. W planie długofalowym Boros w ciągu 2,5 roku ma zbudować drużynę, która powalczy o awans do drugiej ligi — stwierdza prezes klubu, Mirosław Pelc. Obecnie Concordia Elbląg z dorobkiem 26 punktów zajmuje 9 miejsce w tabeli.

Wracając do Łukasza Nadolnego, należy wspomnieć, że szkoleniowiec ten w sezonie 2018/2019 wywalczył z drużyną awans do trzeciej ligi i zdobył Wojewódzki Puchar Polski. Dzięki tym wynikom był jednym z kilku kandydatów do Trenera Roku 2019, wytypowanym przez Warmińsko-mazurski Związek Piłki Nożnej.

— Praca na stanowisku trenera pierwszego zespołu, była dla mnie nie tylko przyjemnością, ale i dużą motywacją do ciężkiej pracy. Nie zostawiam po sobie spalonej ziemi, ale drużynę z dobrymi wynikami i ciekawą perspektywicznie na przyszłość — mówi trener Łukasz Nadolny. — Dziękuję wszystkim za współpracę i dalej będę trzymał kciuki za ten zespół — dodaje.

— Dostałem pracę w Concordii, więc jako elblążanin nie mogłem odmówić. Z prezesem Mirosławem Pelcem omówiliśmy wszystkie sprawy organizacyjne, jak i kadrowe, dopięliśmy sprawy na ostatni guzik. Już w styczniu rozpoczynamy okres przygotowawczy do rundy wiosennej — informuje nowy trener, Adam Boros. — W tym czasie będziemy trenować na obiektach własnych, mając także zgrupowanie dochodzeniowe. W trakcie przygotować rozegramy 9 spotkań kontrolnych — stwierdza Boros.

Jerzy Kuczyński