Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Styczeń w Światowidzie

2019-12-31 07:00:00 (ost. akt: 2020-01-02 14:22:51)

Autor zdjęcia: pixabay

W styczniu 2020 r. w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu kontynuujemy nasze cykliczne spotkania, a najmłodszych gorąco zapraszamy w czasie ferii zimowych na twórcze warsztaty plastyczne.

W pierwszą pracującą środę miesiąca, czyli 8 stycznia, wszystkich miłośników cyklu „Elbląg na Dużym Ekranie” zapraszamy o godz. 18.00 do Kina Światowid na spotkanie pod hasłem „ELBLĄŻANIN STULECIA” – poświęcone o. Czesławowi Klimuszce.

Od połowy stycznia w Światowidzie będzie można obejrzeć najciekawsze fotografie czytelników Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl. Zapraszamy na wernisaż wystawy „Fotka Miesiąca” i spotkanie z twórcami zdjęć – wydarzenie to odbędzie się 14 stycznia o godz. 18:00.

W dwa czwartkowe wieczory, o godz. 19:00, spotkają się miłośnicy Dyskusyjnego Klubu Filmowego – 9 stycznia pokażemy film „Wysoka dziewczyna”, zaś 23 stycznia będzie można obejrzeć film pt. „Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia”.

Obrazek w tresci

Kino Światowid zaprasza także na kolejną transmisję w ramach 14. sezonu cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD” – w sobotni wieczór 11 stycznia, o godz. 18.55, będzie można obejrzeć operę „Wozzeck” Albana Berga. Będzie to premiera sezonu.

Miłośników sztuki z pewnością zainteresuje kolejne spotkanie w ramach cyklu „Wystawa na ekranie” – 29 stycznia, o godz. 12:00 lub 18:00, zapraszamy na reportaż kinowy pt. „Degas. Umiłowanie perfekcji”, poświęcony jednemu z największych artystów wszech czasów.

Dzieci w wieku od 6 do 10 lat będą mogły spędzić ferie zimowe na zajęciach „Zwierzaki feriaki”. Na uczestników czeka przygoda z warsztatami z zakresu ekoplastyki. Maluchy mogą być zapisywane na wybrane warsztaty, które będą się odbywały od poniedziałku do piątku, w dniach od 27 do 31 stycznia. Każdego dnia będą wykonywane inne prace, jednak organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału we wszystkich zajęciach, ponieważ jest to kreatywnie wykorzystany czas Twojego dziecka.

CSE "Światowid"