"Niemy protest" również pod elbląskim oddziałem ZUS

2020-01-05 10:00:00(ost. akt: 2020-01-05 09:58:47)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Już w najbliższą środę 8 stycznia pod oddziałami ZUS w całej Polsce odbędzie się nietypowy protest. Kobiety wywieszą banery manifestujące sprzeciw wobec nagannych praktyk ZUS stosowanych w stosunku do matek.
Ruch Społeczny Kobiety na Działalności Gospodarczej kontra ZUS to zorganizowana grupa kobiet, które sprzeciwiają się nadużyciom instytucji. – Ruch przybiera na sile. Przyznają, że nie jest łatwo. Są rozsiane po całej Polsce, pracują w różnych branżach, a to nie ułatwia im sprawy. Mają jednak dużą determinację, rozmawiają poprzez media społecznościowe i komunikatory, wymieniają się doświadczeniami, pomagają, zaczynają się cyklicznie spotykać i organizować. Dopiero zaczynają – informowała nas w listopadzie Katarzyna Nabożna-Motała, adwokat z Zielonej Góry, która zajmuje się wsparciem merytorycznym grupy.

W środę 8 stycznia pod oddziałami w całej Polsce odbędzie się protest organizowany przez Ruch Społeczny Kobiet na DG kontra ZUS. – W naszym przypadku, podobnie jak w innych miastach, będzie to tylko wywieszenie banerów – informuje Wioleta, której historię możecie poznać tutaj.

Kobiety z całej Polski są wzburzone stosowanymi przez ZUS praktykami. W grudniu opowiedzieliśmy wam historię Klaudii, jej walka z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych trwała latami, nawet w trakcie, gdy była w ciąży wysokiego ryzyka. Z jej historią zapoznacie się tutaj.

Lista miast, w których 8 stycznia odbędzie się „Niemy protest”: Bielsko-Biała, Chorzów, Katowice, Sosnowiec, Zabrze, Elbląg, Gdańsk, Kraków, Zielona Góra, Siedlce, Warszawa, Nowy Sącz, Legnica, Lwówek Śląski, Wrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łódź, Lubliniec, Lublin, Szczecin, Sanok, Opole, Świdnica, Olsztyn, Poznań, Jelenia Góra, Tczew, Kielce, Pabianice, Jasło, Krosno, Tarnów, Rawa Mazowiecka, Rzeszów, Biała Podlaska, Oświęcim, Wodzisław Śląski, Rybnik.

kk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ff #2844907 | 178.36.*.* 6 sty 2020 12:20

    Miała być niższa składka ZUS, tymczasem PiS podwyższył ją o 100 zł. Głosujcie dalej na nich...

    odpowiedz na ten komentarz