Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Wspomnienie księdza Józefczyka w Kinie Światowid

2020-01-10 07:00:00 (ost. akt: 2020-01-09 16:44:54)

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

Duża Sala Kina Światowid wypełniona niemalże do ostatniego miejsca. Wielu z obecnych chciało w ten sposób po raz ostatni „spotkać się” z księdzem infułatem. Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie” poświęcone było ś.p. ks. infułatowi dr Mieczysławowi Józefczykowi i miało wyjątkową atmosferę.

Podniosłości wydarzeniu dodawał fakt, że prowadzącym spotkanie był ks. dr Andrzej Kilanowski, który bardzo dobrze znał księdza Józefczyka. Nie zabrakło więc ciekawych wspomnień, informacji z życia księdza infułata oraz anegdot.

Prelekcja ks. dra Andrzeja Kilanowskiego wzbogacona była o projekcje filmowe przygotowane przez Juliusza Marka. Wyświetlone zostały trzy filmy krótkometrażowe: „Prymas, przyjaciel Elbląga” i „Dziękujemy za solidarność” oraz ostatni wywiad telewizyjny przeprowadzony z ks. Mieczysławem Józefczykiem.

Spotkanie zakończyło się brawami ku pamięci ks. infułata dra Mieczysława Józefczyka.

Organizatorami cyklu są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i telewizja TRUSO.TV, partnerami Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Polskie Towarzystwo Historyczne o. w Elblągu i stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne. Patroni medialni to Dziennik Elbląski oraz Elbląska Gazeta Internetowa „portEl.pl”.

Następne spotkanie w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie” odbędzie się w środę 12 lutego o godz. 18.00.

CSE "Światowid"