Czwartek, 2 lutego 2023. imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy

28. Finał WOŚP w SOSW nr 1

2020-01-14 13:00:00 (ost. akt: 2020-01-14 11:41:21)

Autor zdjęcia: SOSW nr 1 w Elblągu

Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Elblągu udało nam się zebrać ponad 560 tysięcy złotych. Do tego sukcesu przyczyniły się między innymi sztabiki WOŚP, jeden z nich działał w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Elblągu.

W specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu, kolejny już raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. – W dniach 9 -10 stycznia na terenie naszej szkoły odbył się kiermasz różności. Można było kupić domowe wypieki, przetwory, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz wiele upominków. Tradycyjnie, nie zabrakło również loterii fantowej – informują organizatorzy Sztabiku WOŚP w SOSW nr 1.

Obrazek w tresci

– W niedzielny poranek wyruszyliśmy wraz z grupką chętnych wolontariuszy z puszkami, by zbierać datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych zebraliśmy kwotę 3362,86 zł, która zasiliła konto WOŚP.

Obrazek w tresci

Przypominamy, że hasło tegorocznego finału brzmiało "Wiatr w żagle". Kolejny raz zbieraliśmy pieniędzy na szczytny cel, w tym roku fundacja skupia się na dziecięcej medycynie zabiegowej, m.in. kardiochirurgii, neurochirurgii i chirurgii ogólnej. Ostateczna kwota, którą udało się zebrać, zostanie ogłoszona 8 marca.

kk