Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Seniorze! Zostań wolontariuszem!

2020-01-20 09:00:00 (ost. akt: 2020-01-19 19:29:03)

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy na emeryturze możliwy jest rozwój osobisty? A może masz wątpliwości, czy w senioralnym wieku da się nawiązać nowe, trwałe relacje z innymi i w twórczy sposób spędzić wolny czas? Odpowiedzią na powyższe pytania jest wolontariat w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, do którego chcemy Ciebie, Seniorze, serdecznie zaprosić.

Dla wielu osób wolontariat 60+, który jest nowym zjawiskiem w naszym kraju, może wydać się czymś zaskakującym. Jednak coraz więcej starszych osób żyjących aktywnie i lubiących nowe wyzwania decyduje się na taką formę zagospodarowania swojego wolnego czasu. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu daje grupie odbiorców 60+ okazję do osobistego realizowania się. Wolontariat seniorów jest wartościowy nie tylko dla nich samych, ale także ma wielkie znaczenie dla tych, którym starsze osoby poświęcają swój czas. Seniorzy mogą dzielić się swoim czasem, doświadczeniem, wiedzą, mądrością życiową, pasją i pogodą ducha, a dzięki wolontariatowi osoby 60+ wpadną w wir pracy i będą mogły w ciekawy sposób spędzać czas wolny.

Zaangażowanie się w wolontariat to dla seniorów idealna okazja, aby łagodnie przejść od zakończenia pracy zawodowej do nowego porządku życia na emeryturze. Jednocześnie można zrobić naprawdę wiele dobrego. Wolontariusze często powtarzają, że nigdy wcześniej nie czuli się tak spełnieni i potrzebni, jak czują się właśnie w wolontariacie.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 28 stycznia 2020 o godz. 11:00 w CSE „Światowid” w Elblągu, plac Kazimierza Jagiellończyka 1. Uczestnikom spotkania odpowiemy na wiele pytań dotyczących wolontariatu: co można robić, komu pomagać? Jak angażować się w przygotowywanie i pomoc przy różnych wydarzeniach?

CSE „Światowid” w Elblągu każdemu wolontariuszowi oferuje szkolenia m.in. z kompetencji cyfrowych.

Zachęcamy do kontaktu:
Karolina Firlej
mail: karolina.firlej@swiatowid.elblag.pl
telefon: 55 611 20 59