Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Walkę mają we krwi [ZDJĘCIA]

2020-01-21 19:16:27 (ost. akt: 2020-01-21 19:17:03)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Po raz pierwszy w Elblągu odbyły się zajęcia pn. „Projekt wojownik”. Co kryje się za tą nazwą? Weterani i rodziny poległych żołnierzy uczestniczą w treningach sportów walki z Oskarem Piechotą – czołowym polskim zawodnikiem MMA. Są to zajęcia, które integracją środowiska weteranów i pomagają w radzeniu sobie ze stresem poprzez sport.


- Projekt wojownik, to zajęcia przede wszystkim dla weteranów, dla żołnierzy powracających z misji, oraz rodzin poległych żołnierzy – opowiadał kmdr por. Maciej Wojciechowski, współorganizator akcji. – Podczas projektu zapraszamy czołowych zawodników, psychologów, dietetyków oraz instruktorów sportowych, którzy przybliżają nam zarówno szeroko pojętą kulturę fizyczną, jak i zajęcia sportowe z mieszanych sztuk walki i pojedynczych dyscyplin sportowych.

Co daje zawodnikom udział w tym projekcie? – Poprzez ten projekt chcemy pokazać uczestnikom jak można radzić sobie ze stresem – dodawał kmdr por. Maciej Wojciechowski. – Miałem okazję uczestniczyć w kilku misjach poza granicami kraju. Te spotkania to dla mnie zmiana od codzienności, spotkanie ze znajomymi, którzy również uczestniczyli w misjach, a także jest to możliwość sprawdzenia samego siebie.

22. edycja projektu odbyła się dziś, 21 stycznia właśnie w Elblągu. Inicjatywa została zainaugurowana w 2018 r. w formie cyklicznych spotkań z czołowymi zawodnikami sportów walki. Organizatorami 22 edycji są Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód, Walkę Mamy We Krwi.

K