Poniedziałek, 5 czerwca 2023. imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Ciepłe kaloryfery najważniejsze

2020-01-22 12:41:32 (ost. akt: 2020-01-22 12:41:59)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Jak poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga 16 stycznia miało miejsce spotkanie władz EPEC Sp. z o.o., samorządu oraz Energa Kogeneracja Sp. z o.o. z przedstawicielami Urzędu Regulacji Energetyki – Oddział w Gdańsku. Powodem spotkania była próba wypowiedzenia Umowy sprzedaży ciepła przez Energa Kogeneracja Sp. z o.o.

„Strony zaprezentowały swoje stanowiska, które zostały wysłuchane przez przedstawicieli Urzędu Regulacji Energetyki. Samorząd i EPEC Sp. z o.o. podkreślali, jak ważne jest zapewnienie ciągłości dostaw ciepła dla Miast i mieszkańców. Spotkało się to ze zrozumieniem Urzędu Regulacji Energetyki, który zaproponował stronom możliwość dalszych spotkań i rozmów. Pragniemy podkreślić, że niezmienne pozostaje stanowisko EPEC Sp. z o.o. co do tego, że naszym priorytetem jest trwałe rozwiązanie, które nie będzie stanowiło dodatkowego obciążenia kosztami dla mieszkańców, jak również zapewnienie ciągłości dostaw ciepła w najbliższych sezonach grzewczych. W tym zakresie liczymy na dalsze wsparcie Urzędu Regulacji Energetyki i współpracę z Energa Kogeneracja” - napisała Joanna Urbaniak.

- Spotkanie miało charakter roboczy – informuje Andrzej Lis-Radomski z biura prasowego Grupy Energa. - Nie podjęto wiążących decyzji, przedstawiciele Urzędu wezwali jedynie strony do dalszych prób porozumienia. Energa Kogeneracja wyraziła wolę kontynuowania negocjacji. Na spotkaniu otrzymała też ustne zapewnienie, że jeszcze w tym samym tygodniu EPEC i władze Elbląga zaproponują datę kolejnych rozmów. Ponieważ do tego nie doszło, spółka wezwała pozostałe strony do ustalenia terminu oficjalnym pismem.

Do tematu wrócimy wkrótce.

K

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. krys #2953847 | 89.65.*.* 29 lip 2020 13:49

    Jeśli chodzi o grzejniki to https://grzejniki-purmo.pl

    odpowiedz na ten komentarz