Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

"Scena przy stoliku" pierwszy raz w nowym roku

2020-01-23 07:00:00 (ost. akt: 2020-01-22 18:09:21)
Scena przy stoliku

Scena przy stoliku

Spotkania "Sceny przy stoliku" odbywają się od 17 latu. Już w nadchodzący wtorek na Małej Scenie elbląskiego teatru zostanie poruszony wyjątkowo aktualny temat.

Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę to tekst Anny Burzyńskiej inspirowany prawdziwymi danymi, które pojawiły się w mediach na temat fali samobójstw wśród młodych biznesmenów.

Poznamy Klarę (Magdalena Bocianowska) i Nikodema (Piotr Szejn). Oboje wykształceni, zdeterminowani odmienić swój los poprzez ucieczkę z domu, prowincjonalnego miasteczka, zmienić swoje imię jak to zrobiła Klara, wyzwalając się z własnej osobowości, czy negując wartości rodzinne jak Nikodem. Oboje uwierzyli w trwałość swoich błyskotliwych karier, a nawet w swoją genialność na trudnym rynku zawodowym, gdzie dziesiątki i setki nim podobnych, walczą między sobą o...coraz lepsze samochody, imponujące gabinety, telefony komórkowe, członkostwo w elitarnych klubach, mieszkania w ekskluzywnych osiedlach, a nade wszystko o prestiż u... samych siebie. Wierzą bowiem w swą inność i szczęśliwy los. Nie są przygotowani ani na porażki, ani na akceptację upadku. Czy para, która ze sobą mieszka, ma wspólne pieniądze i marzenia tak naprawdę się zna?

Zapraszamy wszystkich we wtorek na Małą Scenę o 18:30.
Wstęp wolny.

Kamila Łyłka
Kierownik literacki