Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Mieszkańcy Zatorza spotkali się z prezydentem

2020-01-30 21:00:00 (ost. akt: 2020-01-30 20:24:37)

Autor zdjęcia: kk

Dziś (30.01) Witold Wróblewski rozmawiał z mieszkańcami dzielnicy Zatorze. Było to pierwsze spotkanie z cyklu, podczas którego prezydent opowiedział o zrealizowanych inwestycjach i planach, ale też wysłuchał obecnych. Jakie problemy poruszyli mieszkańcy Zatorza?

Spotkanie, które odbyło się w SP 14 przy Mielczarskiego 45, rozpoczął Witold Wróblewski. Opowiedział on o działaniach mających na celu poprawę codziennego życia elblążan, omówił, te, które udało się zrealizować i poinformował obecnych o tym, co czeka miasto w najbliższym czasie. Prezydentowi towarzyszyli Janusz Nowak i Edward Pietrulewicz.

Wśród najważniejszych planowanych inwestycjach, o których wspomniano na spotkaniu, znalazła się między innymi modernizacja szpitala przy ul. Żeromskiego, która jest obecnie w procedurze przetargowej i przebudowa targowiska miejskiego, która jest sukcesywnie realizowana. Prezydent mówił też o czterech nowych tramwajach, które pojawiły się w mieście i piątym, na który jeszcze czekamy.

Wspomniana została też planowana budowa nowej komendy, która zlokalizowana będzie właśnie na Zatorzu. Ponadto Witold Wróblewski mówił o planach związanych z utworzeniem nowego przedszkola z funkcją żłobka właśnie na Zatorzu.

Niemałe poruszenie wzbudzają wśród mieszkańców wyżej wspomnianej dzielnicy przygotowania do budowy El Tower. Martwią się oni, że drogi, po których porusza się obecnie ciężki sprzęt, ulegną zniszczeniu. Jak zapewnił wiceprezydent Janusz Nowak, po zakończeniu prac zostaną one doprowadzone do odpowiedniego stanu na koszt inwestora.

Mieszkańcy Zatorza licznie stawili się na pierwszym z cyklu spotkaniu z prezydentem. Mieli oni wiele uwag i próśb, które, jak obiecał prezydent, zostaną rozpatrzone. Doceniono też budowę wiaduktu łączącego Zatorze z centrum miasta. – Za to, co pan dla nas zrobił, że wstajemy z kolan, jeszcze raz bardzo dziękuję – powiedziała jedna z obecnych na spotkaniu mieszkanek Elbląga.

kk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Red #2859371 | 77.255.*.* 30 sty 2020 21:20

    Pan wyjął z Pani kieszeni na ten wiadukt. Wstaje Pani z kolan??? Bo jest Pani lżej o tą kasę.

    odpowiedz na ten komentarz