Ferie, ferie i po feriach

2020-01-31 21:00:00(ost. akt: 2020-01-31 12:34:32)

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

Dzisiaj minął ostatni dzień ferii w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. W tym czasie wydarzyło się wiele, powstały ciekawe maski, zaprojektowano zwierzaki i inne bajkowe stworzenia. To była świetna alternatywa wobec spędzania czasu w domu, przed komputerem.
W zajęciach feryjnych udział wzięły grupy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, przedszkoli publicznych i niepublicznych oraz dzieci z miasta. Na warsztatach uczestnicy rysowali, malowali i wyklejali swoje ulubione zwierzaki, jak również stworzyli karnawałowe maski.  Dzięki zajęciom dzieci poszerzyły swoje umiejętności kreatywnego spojrzenia na to, co tworzą, poprawiły zdolności manualne. Warsztaty pomogły też wypracować im uważność i umiejętność skupienia się na jednym temacie. Czas spędzony w Światowidzie, to twórczo wykorzystany czas, który w przyszłości zaowocuje większą wrażliwością dzieci na świat i sztukę.

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za wspólnie spędzony czas i życzymy powodzenia w drugim semestrze szkolnym. Tych, którzy chcieliby kontynuować i dalej rozwijać pasje plastyczne, zapraszamy do Światowida na zajęcia plastyczne lub ceramiczne. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, Mamy grupy zarówno dla dzieci w przedziale wiekowym 5-14 lat, jak i dla dorosłych czy seniorów.

CSE "Światowid"