Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Czy odbędzie się sesja nadzwyczajna w sprawie ciepła?

2020-02-03 16:24:27 (ost. akt: 2020-02-03 16:32:42)

Autor zdjęcia: K

Dzisiaj, 3 lutego na ręce Antoniego Czyżyka przewodniczącego Rady Miejskiej, wpłynął wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej dotyczącej docelowego modelu zaopatrzenia miasta w ciepło. Wniosek ten złożyli, po konsultacjach z prezydentem Elbląga, radni klubów Koalicji Obywatelskiej i Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta Elbląga.

- Na jutro zaplanowane są rozmowy Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z firmą Energa Kogeneracja, przy udziale Janusza Nowaka wiceprezydenta miasta - dodaje Łukasz Mierzejewski. - Natomiast dzień później prezydent Witold Wróblewski spotka się w Warszawie z prezesem Urzędu Regulacji Energetyki.

Przypomnijmy: 16 stycznia miało miejsce spotkanie władz EPEC Sp. z o.o., samorządu oraz Energa Kogeneracja Sp. z o.o. z przedstawicielami Urzędu Regulacji Energetyki. - Strony zaprezentowały swoje stanowiska, które zostały wysłuchane przez przedstawicieli Urzędu Regulacji Energetyki. Samorząd i EPEC Sp. z o.o. podkreślali, jak ważne jest zapewnienie ciągłości dostaw ciepła dla Miast i mieszkańców. Spotkało się to ze zrozumieniem Urzędu Regulacji Energetyki, który zaproponował stronom możliwość dalszych spotkań i rozmów. Pragniemy podkreślić, że niezmienne pozostaje stanowisko EPEC Sp. z o.o. co do tego, że naszym priorytetem jest trwałe rozwiązanie, które nie będzie stanowiło dodatkowego obciążenia kosztami dla mieszkańców, jak również zapewnienie ciągłości dostaw ciepła w najbliższych sezonach grzewczych. W tym zakresie liczymy na dalsze wsparcie Urzędu Regulacji Energetyki i współpracę z Energa Kogeneracja - informowała wówczas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

- Spotkanie, które odbyło się 16 stycznia miało charakter roboczy – informował natomiast Andrzej Lis-Radomski z biura prasowego Grupy Energa. - Nie podjęto wiążących decyzji, przedstawiciele Urzędu wezwali jedynie strony do dalszych prób porozumienia. Energa Kogeneracja wyraziła wolę kontynuowania negocjacji.

Czy dojdzie do sesji nadzwyczajnej? Do tematu wrócimy.

K

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mama #2861356 | 178.36.*.* 3 lut 2020 17:33

    W Olsztynie mamy te same problemy z cieplem. Ale na razie jest cisza przed burza.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz