Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Rozmów o elbląskim cieple ciąg dalszy

2020-02-05 21:00:00 (ost. akt: 2020-02-05 17:06:17)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Władze Elbląga rozmawiają o dostawach ciepła z przedstawicielami Ministerstwa Aktywów Państwowych, władzami Energi oraz Urzędem Regulacji Energetyki. Dziś, 5 lutego prezydent Elbląga Witold Wróblewski wraz z wiceprezydentem Januszem Nowakiem i prezesem Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Andrzejem Kulińskim spotkali się z przedstawicielami Ministerstwa Aktywów Państwowych, przedstawicielami Grupy Energa i Energa Kogeneracja.

Spotkanie dotyczyło dyskusji na temat podjęcia dalszych kroków do zapewnienia dostaw ciepła do elbląskiej sieci ciepłowniczej. Zaproszenie na spotkanie wystosował Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

- Podczas spotkania strony przedstawiły swoje możliwości w zakresie wytwarzania ciepła w najbliższym sezonie grzewczym – mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta. -Następnie Prezes URE przedstawił dostępne narzędzia regulacyjne i warunki koncesyjne, spoczywające na przedsiębiorstwach energetycznych.

- Strony podtrzymały wolę kontynuacji rozmów, które to rozmowy miasto uzależniło od przedstawienia przez Energę Kogenerację docelowego modelu zaopatrzenia miasta w ciepło – dodaje Joanna Urbaniak. - Tylko bowiem w oparciu o konkretny model, z wyraźnie określoną rolą Energi można budować współpracę. Energa Kogeneracja potwierdziła swój udział w sesji Rady Miasta, która zostanie poświęcona tej tematyce.