Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

„PANCZENY SŁAWIĄ ELBLĄG” – Elbląg na dużym ekranie

2020-02-06 07:00:00 (ost. akt: 2020-02-05 17:27:47)

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

Już w przyszłą środę, 12 lutego (a nie dziś, 5 lutego!), zapraszamy do Kina Światowid na cykl „Elbląg na dużym ekranie” – seans poświęcony będzie sylwetce Heleny Pilejczyk, elbląskiej łyżwiarki szybkiej, zdobywczyni brązowego medalu olimpijskiego w Squaw Valley w 1960 roku. Spotkanie poprowadzi twórca cyklu i założyciel telewizji w Elblągu, Juliusz Marek.

Tych, którzy już dziś chcieliby powspominać chwile elbląskich triumfów olimpijskich, działająca w CSE „Światowid” w Elblągu Regionalna Pracownia Digitalizacji zachęca do wejścia na stronę Pracowni Digitalizacji, aby obejrzeć scyfryzowane materiały związane z karierą sportową Heleny Pilejczyk.

Obrazek w tresci

Na stronie można zobaczyć pełny zasób materiałów związanych z elbląską łyżwiarką. Oprócz zdjęć z prywatnego archiwum, znajdują się tam również wycinki prasowe od 1953 roku oraz zdjęcia zdobytych przez Helenę Pilejczyk medali, pucharów oraz innych sportowych trofeów.

Organizatorami cyklu są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Telewizja Elbląska „TRUSO.TV”. Partnerami: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Polskie Towarzystwo Historyczne o. w Elblągu i Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne w Elblągu. Patroni medialni to Dziennik Elbląski oraz Elbląska Gazeta Internetowa port.El.pl

Elbląg na dużym ekranie – „PANCZENY SŁAWIĄ ELBLĄG” – 60 lat po medalu olimpijskim Heleny Pilejczyk

Spotkajmy się w Kinie Światowid, 12 lutego, godz. 18.00! Wstęp jest bezpłatny.