Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Nadzwyczajna sesja pod koniec lutego

2020-02-06 15:33:14 (ost. akt: 2020-02-06 15:37:30)

Autor zdjęcia: Karolina Król

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej na temat zabezpieczenia miasta w ciepło odbędzie się 27 lutego br. W tym terminie firma Energa zadeklarowała swój udział w posiedzeniu, podczas którego zaprezentuje swój model zaopatrzenia miasta w ciepło. Wobec powyższego radni klubów Koalicji Obywatelskiej i KWW Witolda Wróblewskiego wycofali swój wniosek z 3 lutego br. o zwołanie sesji.

Decyzja ta podjęta została po dzisiejszym spotkaniu z Prezydentem Elbląga, w którym uczestniczyliśmy wspólnie z szefami klubów radnych Koalicji Obywatelskiej i KWW Witolda Wróblewskiego. Prezydent poinformował nas o przebiegu wczorajszego spotkania w Urzędzie Regulacji Energetyki i wystosowanym przez Prezydenta ponownym zaproszeniu do przedstawicieli firmy Energa, na sesję Rady Miejskiej i zaprezentowanie swojego docelowego modelu zaopatrzenia miasta w ciepło. Jak przekazał Prezydent, przedstawiciele koncernu zadeklarowali udział w sesji, poprosili jednak o dodatkowy czas na przygotowanie konkretnej propozycji. Strony ustaliły termin na 27 lutego br.

Przychylając się do prośby przedstawicieli firmy Energa radni klubów koalicyjnych, którzy wnioskowali w poniedziałek o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym, czyli w ciągu 7 dni, złożyli dziś wniosek o jego wycofanie.

Dodatkowym argumentem są również trwające do 19 lutego konsultacje w sprawie założeń do planu zaopatrzenia miasta w ciepło, energię elektryczną oraz gaz, do udziału w których serdecznie zapraszamy mieszkańców Elbląga.

Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu