Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Elbląscy finaliści ogólnopolskiej Złotej kielni 2020

2020-02-21 19:00:00 (ost. akt: 2020-02-21 12:56:19)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług

Najlepsi uczniowie klas budowlanych z całej Polski spotkali się w Poznaniu podczas finału 49. edycji turnieju Złota kielnia. Młodzi zawodowcy mogli zmierzyć się w siedmiu kategoriach. W jednej z nich – prace dekarskie – wystartowali uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu.

W trwającej trzy dni rywalizacji Tomasz Skidaniuk i Michał Depka musieli wykazać się zarówno doskonałą wiedzą, jak i fachowymi umiejętnościami w walce o tytuł pierwszego dekarza w Polsce. Ostatecznie uczniowie ZSIŚiU zajęli 3 i 6 miejsce, udowadniając, że należą do najlepszych młodych dekarzy w kraju. Kontynuują tym samym tradycję zapoczątkowaną przez swoich starszych, szkolnych kolegów, którzy również stawali na podium konkursu Złotej kielni. Obaj finaliści zostaną zwolnieni z części ustnej egzaminu zawodowego.

Obrazek w tresci

Organizatorem Turnieju było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji Narodowej. Sam konkurs ma na celu celu rozwijanie wiedzy uczniów w wybranych przez nich zawodach budowlanych. Doskonalenie umiejętności praktycznych objętych wymogami programowymi oraz wzbogacanie ich o nowe technologie z rynku budowlanego.

Obrazek w tresci

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług