środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Rozpoczął się drugi tydzień strajku w Elbląskich Tramwajach

2020-02-24 10:29:01 (ost. akt: 2020-02-24 10:35:17)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Nadal nie widać końca strajku, który trwa od 17 lutego w spółce Tramwaje elbląskie. - Na chwilę obecną nikt z nami nie rozmawia - informuje Roman Kluczyk, przewodniczący Okręgu Północnego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej RP.

Już jutro ma się odbyć spotkanie w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego w Olsztynie. Związkowcy deklarują swoją obecność na tym spotkaniu. - Nic się nie zmieniło w naszej kwestii - informuje Roman Kluczyk. - Rozmowy stanęły w miejscu, nie ma odzewu ze strony dyrekcji. Może jutrzejsze spotkanie w Olsztynie przyniesie jakieś rozwiązanie tego problemu.

Przypomnijmy: Związkowcy domagają się trzech postulatów. Pierwszy, to podwyższenie płacy zasadniczej w wysokości 500 zł brutto dla tych pracowników spółki, których płaca zasadnicza wynosi 3250 zł brutto i mniej. Dla pracowników o wyższym wynagrodzeniu wysokość podwyżki do uzgodnienia. Strona związkowa deklaruje możliwość wprowadzenia tej podwyżki w częściach. Drugi postulat, to żądanie zagwarantowania wypłaty nagrody rocznej za rok 2019, którą załoga wypracowała w całości. Trzeci postulat dotyczy limitu godzin nadliczbowych w wysokości 150 godzin bez opcji podnoszenia tego limitu.

K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB