Niedziela, 13 czerwca 2021. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Związkowcy spotkali się z wiceprezydentem w Olsztynie

2020-02-25 14:56:45 (ost. akt: 2020-02-25 15:00:34)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Dziś w Olsztynie odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, dotyczące trwającego strajku w spółce Tramwaje Elbląskie. Prezydenta Witolda Wróblewskiego reprezentowali: Wiceprezydent Janusz Nowak oraz Dariusz Ostrowski – Dyrektor Departamentu Gospodarki Miasta. W posiedzeniu uczestniczył także dyrektor spółki Tramwaje Elbląskie Andrzej Sawicki.

Podczas spotkania strony przedstawiły swoje argumenty dotyczące trwającego sporu i żądań związkowców. Wiceprezydent Janusz Nowak poinformował członków Rady o trwających pracach powołanego przez Prezydenta zespołu ds. analizy kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej w Elblągu, który szuka możliwości wygenerowania oszczędności w kosztach spółki Tramwaje Elbląskie w najbliższych miesiącach.

W przyjętym stanowisku Rada zarekomendowała kontynuację rozmów przez obie strony oraz na prośbę związkowców doprowadzenie do jak najszybszego spotkania przedstawicieli związków zawodowych z Prezydentem Miasta. Wiceprezydent Janusz Nowak zadeklarował, że do takiego spotkania dojdzie najpóźniej do 28 lutego br.

Joanna Urbaniak, rzeczni prasowy prezydenta Elbląga

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB