środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Elbląskie Tramwaje: prezydent przedstawił propozycję strajkującym

2020-02-26 13:24:06 (ost. akt: 2020-02-26 14:43:32)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

100 zł podwyżki brutto dla każdego pracownika i zmniejszenie ilości kursów tramwajów – z takimi propozycjami wyszedł dziś, 26 lutego prezydent Elbląga, który spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych. Teraz związkowcy muszą podjąć decyzję czy zgadzają się na takie warunki, czy nie.

- Dziś spotkałem się z przedstawicielami komitetu strajkowego spółki Tramwaje Elbląskie – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Tuż po uzyskaniu przeze mnie informacji o podjętej akcji strajkowej został powołany specjalny zespół ds. analizy sytuacji. Analizowaliśmy możliwości jeśli chodzi o finanse w komunikacji. Na dzisiejszym spotkaniu po raz kolejny przedstawione były argumenty i propozycje związkowców. Rozmawialiśmy na ten temat. W ramach tego powołanego zespołu przedstawione zostały nasze propozycje dla strony związkowej.


Prezydent rozmawiał z przedstawicielami strajkujących nie tylko o sytuacji, jaka jest obecnie w spółce. - Chcę powiedzieć, że rozmawialiśmy o całej sytuacji finansowej. Jesteśmy zaledwie dwa miesiące po uchwaleniu budżetu i nie ma żadnej możliwości zwiększenia budżetu, a tym samym zwiększenia wydatków na jakąkolwiek sferę budżetową. Stawiam sobie za cel, żeby zwiększyć środki finansowe na wynagrodzenie, ale w całym sektorze budżetowym. Myślę, że w marcu będę starał się przekazać bardziej konkretne informacje na temat tych podwyżek.

Propozycję ze strony władz miasta przedstawił przedstawił Artur Bartnik, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej. - Zaproponowaliśmy lekką zmianę siatki połączeń na liniach tramwajowych, co powinno pozwolić uwolnić kilka etatów dla Tramwajów Elbląskich, a jednocześnie chcemy zachować środki przeznaczone na tramwaje i delikatnie zwiększyć stawkę – informował. - Powinno to dać dodatkowe środki w granicach ponad 100 tys. zł. w skali roku.

- Organizacyjnie w spółce nic się właściwie nie zmieni – mówił Andrzej Sawicki, dyrektor spółki Elbląskie Tramwaje. - Nie będziemy po prostu dodatkowo szkolić w ramach uzupełnień kadry w grupie motorniczych. Te środki pozwolą nam na wprowadzenie do płacy zasadniczej około 100 zł brutto podwyżki na każdego pracownika.

Jak te zmiany wpłyną na funkcjonowanie tramwajów? – W tym roku zakładano szkolenia na uzupełnienia w kadrze motorniczych w wysokości trzech osób – mówił Andrzej Sawicki. - Tych trzech etatów po prostu by nie tworzono. - Jeśli chodzi o zmianę siatki tramwajów, to byłyby to zmiany niewielkie, na przykład linia nr 4, tramwaje teraz kursują w szczycie co 12 minut, a kursowałyby co 14-15 minut – dodawał Artur Bartnik . - Być może opóźniono by rozpoczęcie funkcjonowania komunikacji w okresie świątecznym, bo jeżdżą one w większości przypadków puste. Nie powinno odbyć się to z krzywdą dla mieszkańców.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ak #2877113 | 178.235.*.* 28 lut 2020 00:06

  100zl...brutto...wstyd...

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Nie na temat, ale ważne! #2876432 | 109.241.*.* 26 lut 2020 21:21

  https://medianarodowe.com/odpady-nuklear ne-z-krajow-unii-europejskiej-maja-byc-s kladowane-w-polsce/

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Robbbo #2876364 | 37.47.*.* 26 lut 2020 19:13

  Zrobić referendum wśród mieszkańców czy odczuli brak tramwajów. Jeśli tak to szukać drogi do postawienia firmy na nogi. Jeśli nie, nie ma co reanimować. Tramwaje są dla mieszkańców.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. olek #2876224 | 5.173.*.* 26 lut 2020 15:07

   Panie jeszcze prezydencie / puście jeden tramwaj /godz ... będzie taniej i będą wszystkie nowe ... Trochę widać że ten prezydent ma to wszystko gdzieś . W URZĘDZIE ORKIESTRA GRA A ELBLĄG IDZIE NA DNO !

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ha ha ... #2876209 | 5.173.*.* 26 lut 2020 14:50

    To znaczy zwolnić kilku motorniczych ... A może w urzędzie zamiast cztery urzędniczki na biuro zostawić dwie ? Prezydent to ma łeb - dosłownie . A Z K M komu to potrzebne tam dalej jak za komuny .

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (7)