Wtorek, 6 grudnia 2022. imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Michał Missan gotowy do ciężkiej pracy

2020-02-28 12:03:16 (ost. akt: 2020-02-28 12:06:46)
Od lewej: wiceprezydent Janusz Nowak, prezydent Witold Wróblewski i nowy wiceprezydent – Michał Missan.

Od lewej: wiceprezydent Janusz Nowak, prezydent Witold Wróblewski i nowy wiceprezydent – Michał Missan.

Autor zdjęcia: kk

Elbląg ma nowego wiceprezydenta. Na to stanowisko został dziś (28.02) oficjalnie powołany Michał Missan. Jak zapewnia, jest gotowy do ciężkiej pracy na rzecz miasta. Jakie sprawy będzie nadzorował?

W kompetencjach dotychczasowego Przewodniczącego Klubu Radnych KO, a od dzisiaj wiceprezydenta miasta, będzie nadzór nad sześcioma Departamentami Urzędu Miejskiego. Wśród nich są: Departament Świadczeń Rodzinnych, Departament Innowacji i Informatyki, Departament Ochrony Środowiska, Departament Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Departament Zamówień Publicznych i oczywiście Departament Zdrowia i Spraw Społecznych.

– Kompetencje zostały przydzielone zgodnie z preferencjami i realizacją tych zadań, które będą najbliższe danemu prezydentowi – informuje Witold Wróblewski. – Przez 23 lata pracowałem w ratownictwie medycznym. Dzisiaj przechodzę do Samorządu i tak samo, jak ciężko pracowałem w ratownictwie, tak samo ciężko będę pracował tutaj. Możecie być państwo pewni, że zrobię wszystko, by tego efekty były widoczne – oznajmił nowy wiceprezydent, Michał Missan. – Wszystkie departamenty, które pan prezydent wymienił, będziemy szczegółowo omawiać. Mam zamiar wybrać się do każdego pokoju i gabinetu, by porozmawiać z każdym – zapewnia.

Poprzednik Missana, Edward Pietrulewicz odszedł 27.02 do Delegatury Samorządu Wojewódzkiego. Natomiast wiceprezydent Janusz Nowak, oprócz tematów ciepłowniczych, będzie sprawował nadzór nad Departamentem Edukacji, Departamentem Gospodarki Miasta, Departamentem Inwestycji, Departamentem Zarządu Dróg oraz Departamentem Spraw Obywatelskich.

Nowym Koordynatorem Działu Ratownictwa Medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym zostanie Przemysław Wołoszyn. – To bardzo dobrze przygotowany ratownik, od wielu lat jeżdżący w zespołach ratownictwa medycznego, latał również w śmigłowcu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ma doktorat nauk o zdrowiu i myślę, że poradzi sobie doskonale – mówił Michał Missan. Miejsce nowego wiceprezydenta w Radzie Miejskiej zajmie Juliusz Dziewałtowski-Gintowt.

kk