Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Weekend z kulturą: przegląd najciekawszych wydarzeń

2020-03-05 17:00:00 (ost. akt: 2020-03-05 15:08:17)

Autor zdjęcia: pixabay

Kolejny długo wyczekiwany weekend przed nami! Nie masz jeszcze pomysłu na najbliższe dni? Podrzucamy kilka propozycji. Może któraś cię skusi?

Ghost Guest w Galerii El
Kiedy: piątek o 20
Obrazek w tresci

Nie jest to już pierwszy koncert cyklu, wiadomo już o co chodzi, czyli… nie wiadomo o kogo! Tym razem zostajemy przy piosenkach. Stylistyka? Mieszanka alternatywy i stylistyki singer songwriter. Może być momentami trochę bardziej zadziornie. A gość – z baaaardzo daleka.Zapraszamy Was ogromnie. Liczymy na naprawdę świetny koncert!

Ghost Guest 4:

KAT & Roman Kostrzewski w Mjazzdze
Kiedy: piątek o 21

Trasa KAT & Roman Kostrzewski - "Popiór 2020"
Już na przełomie marca i kwietnia zespół KAT & Roman Kostrzewski wyruszy w trasę koncertową która będzie promować ich ostatni album "Popiór" wydany w 2019r. Trasa obejmie miejsca, do których zespół nie dotarł w zeszłym roku oraz miasta w których koncerty były całkowicie wyprzedane.

Po rozłamie w zespole KAT, Roman Kostrzewski i Irek Loth powołali do życia, jak sami mówią, spadkobiercę katowskiej twórczości. Zespół powstał w 2004 roku w Katowicach, kultywując tradycje legendarnego KATA. Repertuar koncertowy zawiera stare kompozycje z takich płyt jak 666, Oddech Wymarłych Światów, Bastard czy Róże Miłości Najchętniej Przyjmują Się Na Grobach oraz nowe, autorskie kompozycje z płyt Biało-Czarna i wydanego w marcu 2019 roku Popióra, przed którego nagraniem zespół opuścił Irek. Obecny skład zespołu przedstawia się następująco: Roman Kostrzewski - wokal, Michał Laksa - bas, Krzysztof Pistelok - gitara, Jacek Hiro - gitara, Jacek Nowak – perkusja.

Dzień Kobiet na Babskiej Wyspie
Kiedy: sobota o 18

Drogie kobiety,
zapraszamy Was na wspólne spędzenie czasu na Babskiej Wyspie.
Będzie to świetna okazja do wspólnego spotkania i rozmów w magicznej atmosferze, bo ten wieczór będzie należał do nas:)

Jak wiadomo kobiety lubią prezenty i najlepiej jak same zdecydują co chcą kupić:) W trakcie tego wieczoru mamy dla Was kuszącą propozycję, podczas naszego sobotniego spotkania, każda z Was będzie miała okazję sprawić sobie prezent, ponieważ prosimy Was o przyniesienie swoich rzeczy, które tworzycie lub nie potrzebujecie (poza ciuchami) i chciałybyście, aby znalazły już nowego właściciela.

Jest to tzw. spotkanie koszykowe, a więc przynieście coś do picia/jedzenia (tylko wegetariańskie).

Wstęp: 10 zł
Zapisy u Ani: 601-677-601

Obrazek w tresci

Dzień Kobiet - EOK & Tre Voci w Hali Sportowo-Widowiskowej w Elblągu
Kiedy:
niedziela o 18

Dzień Kobiet to znakomita okazja, aby trafić do serca płci pięknej. Jak? Oczywiście, przez muzykę i to w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz „tenorów nowej generacji” – Tre Voci. Wojciech Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj – trzy różne charaktery i temperamenty, jedna artystyczna przyjaźń. Ich koncerty to fuzja klasyki i rozrywki, przepełniona elegancją i okraszona humorem przez wielkie „h” – nie inaczej będzie 8 marca w elbląskiej Hali Sportowo-Widowiskowej.

"With Love, czyli wszystko o miłości" – z tej repertuarowej chmury już kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset razy spadał deszcz oklasków. Publiczność od Polski, przez Kanadę i USA, po Tajlandię, przekonała się, że gdy w grę wchodzą uczucia, nie sposób iść na kompromisy. Czeka nas wieczór z takimi przebojami, jak „Hallelujah”, „Besame Mucho” czy „Show must go on” – w zupełnie nowej odsłonie. Jakiej? Wzbogaconej aranżacjami na symfoniczną skalę i wykonanej z iście operowym rozmachem. Takiego repertuaru i takiego tercetu można słuchać godzinami!

hai w Mjazzdze
Kiedy: niedziela o 21

hai! Witamy na jednym z przystanków ogólnopolskiej trasy promującej debiutancki album lubelskiej grupy hai.

A co to, to hai?
Otóż hai to nowe, zdolne dziecko na rodzimej scenie alternatywnej. Łączący różne wpływy muzyczne, eklektyzm i spójność, psychodeliczne wycieczki i ładne melodie, niekonwencjonalny tekstowo, pełen oryginalnej energii scenicznej.
Projekt pierwotnie był solowym przedsięwzięciem, w obecnym składzie działa od wiosny 2018. Jego muzyka oscyluje wokół alternatywy z domieszkami rocka, jazzu, psychodelii i hiphopu. Zdobywcy Grand Prix na 8. Festiwalu Wschody 2019 (wyróżnienia w '17 i '18). W 2019 znaleźli się również m.in w line up'ie Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Stypendyści Urzędu Miasta w Lublinie 2019. Nominacja do Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych Żurawie 2018. Uczestnicy ogólnopolskiego Inkubatora dla branży muzycznej Tak Brzmi Miasto
Mają na koncie koncertową EP zarejestrowaną w sierpniu '18 na Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie oraz video live w ramach sesji Fake Garden Session.
Na początku 2020 ukazuje się ich debiutancki album Dzwoń Po Nadzór

Czteroosobowa działalność niegospodarna na własnych piosenkach. Lubelski kosmolot. Grają cyrk i konfetti deszcz, dzieje im się w głowach, mają mało czasu i duże pokoje. Nie rozumiesz tekstów? Nie szkodzi, to zmyślone piosenki. Otwórz drzwi, bo przeciągasz właśnie linę, nie patrz na ręce, niech się okaże.

hai o sobie:

kk/GEL/Mjazzga/Babska Wyspa/EOK