Niedziela, 2 kwietnia 2023. imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Również Elaktywni obchodzili Dzień Kobiet [ZDJĘCIA]

2020-03-08 14:07:54 (ost. akt: 2020-03-08 14:13:27)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Stowarzyszenie Elaktywni zorganizowało Dzień Kobiet na sportowo. W ofercie był półmaraton leśny, bieg na 7 km, zawody nordic walking, bieg z przeszkodami OCR i zajęcia rekreacyjne. Dziś, 8 marca wielu elblążan przybyło z rodzinami do Bażantarni, aby święto kobiet spędzić na świeżym powietrzu.


Więcej zdjęć wkrótce

- To już V edycja tego biegu - mówił Łukasz Piśkiewicz ze Stowarzyszenia. - W tym roku udało się nawet zorganizować to wydarzenie dokładnie 8 marca. Mieliśmy dużo atrakcji, każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Było dużo ludzi, sukces z pewnością gwarantowany. Przyszli młodsi, starsi, rodziny, jedni biegali, drudzy kibicowali.

Wśród uczestniczek znalazło się wiele kobiet. - Chciałam trochę poruszać się na początek wiosny, może odświeżyć mięśnie, dotlenić się – opowiadała pani Małgorzata. – Chciałam też spotkać się z biegaczami, przywitać się z nimi, spotkać po zimie. Dziś Dzień Kobiet, więc postanowiłam zrobić coś dla siebie.

- To święto kobiet, więc ja, jako mężczyzna postanowiłem w ten sposób uczcić ich dzień – opowiadał pan Paweł. – Kwiaty dla żony oczywiście były, a teraz oboje jesteśmy tutaj, spędzamy czas na świeżym powietrzu, na sportowo, zamiast w domu przed telewizorem.

K