Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Apel strażaków

2020-03-17 07:00:00 (ost. akt: 2020-03-17 07:44:39)

Autor zdjęcia: zdj. archiw. Karol Wrombel

Jedną z najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem grup są strażacy. Straż pożarna bowiem bez względu na wszystko niesie pomoc. Aby choć trochę zminimalizować ryzyko elbląscy strażacy zwrócili się do mieszkańców z apelem, który zawiera wiele cennych wskazówek.

"Apelujemy do Państwa, jeśli będziecie potrzebować naszej interwencji,a przebywacie na kwarantannie czy też macie objawy zarażenia koronawirusem COVID-19, poinformujcie o tym dyspozytora podczas zgłoszenia. Może on zadać kilka pytań związanych z aktualnym zagrożeniem.

Posiadamy oczywiście odpowiednie procedury pozwalające zabezpieczyć się przed zarażeniem, ale dodatkowa informacja o tym jeszcze bardziej pomoże wyeliminować niepotrzebne ryzyko. Różnie ludzie mogą myśleć podczas kwarantanny (np. że pozostawieni są sami sobie), proszę się nie obawiać pomożemy wszystkim, tak jak czyniliśmy to do tej pory. Prosimy poinformować o kwarantannie dyspozytora i dodatkowo strażaków przybyłych na miejsce zdarzenia.

Tam, gdzie to możliwe, informacja ta pozwoli nam skutecznie przygotować się do akcji. Jeden zarażony strażak wyklucza czasowo całą jednostkę z dalszej służby. W naszej pracy mamy kontakt z ratownikami, lekarzami, policjantami te służby muszą działać !!!

Zawsze w trudnych chwilach naród nasz potrafił się jednoczyć i działać wspólnie, obecna sytuacja również tego wymaga dlatego bądźmy odpowiedzialni, bo sprawny system ratowniczy jest kluczowy w zaistniałej sytuacji.

JAK MOŻESZ ZOSTAŃ W DOMU, TY CHOROBĘ MOŻESZ PRZEJŚĆ ŁAGODNIE, LECZ MOŻESZ ZARAZIĆ KOGOŚ ŚMIERTELNIE !!!"

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB