Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Jedna z zarażonych koronawirusem opowiada o swoich objawach

2020-03-23 11:00:00 (ost. akt: 2020-03-23 10:35:31)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Ani Kolleshi/Unsplash

– Jestem jedną z osób ze statystyki chorych potwierdzonych testem. Jedną z tych osób, o których codziennie słyszycie w telewizji – mówi Magda z Nowego Miasta nad Pilicą.

– Nie jestem hospitalizowana. W zeszłym tygodniu miałam chrypę. Uczucie gęstego śluzu w krtani, kłopoty z mówieniem, pochrząkiwanie – zaczyna swoją opowieść. – W sobotę i niedzielę zauważyłam niewielki wzrost temperatury – poniżej 38 st. C. Suchy kaszel występował na zmianę z palącym, bolesnym, mokrym. Odczuwałam dziwne mrowienia pod skórą, ból i szczypanie w płucach, miałam biegunkę.

Kobieta pracuje w szpitalu, w którym u jednej z pacjentek stwierdzono koronawirusa. Testy zostały wykonane wśród pracowników, wiele z nich pokazało wynik pozytywny – u Magdy również wykryto obecność niebezpiecznego wirusa. – Był strach, informacja o zakażeniu wirusem, który może prowadzić do śmierci, wywołuje lęk i panikę. Mam jednak wielkie szczęście, przechodzę to na tyle łagodnie, że nie wymagam leczenia w szpitalu. To uświadamia mi jednak, jak ważne jest teraz, byście zostali w domu, nawet jeżeli dokucza wam zwykła chrypka.

Magda przebywa obecnie w domu, razem z mężem i dwójką synów zostali objęci kwarantanną. – Nikt nie wykonał im testu, zamknęli nas w domu, nie podając żadnych informacji związanych z chorobą. Usłyszałam za to, że pilnuje mnie policja i jak wyjdę z domu, to zapłacę karę w wysokości 30 tys. złotych. Sama dzwoniłam na oddział zakaźny po instrukcje.

– Błagam, jeżeli macie jakąkolwiek infekcję siedźcie w domu – apeluje kobieta. – Mówię o tym, by ludzie, zamiast panikować, podeszli do tematu mądrze, z rozwagą. Koronawirus czasem wywołuje niewielkie infekcje, a innym razem drastyczne. Nie wiecie przecież, kogo spotykacie w sklepie, na ulicy, w pracy. Jest masa osób ze słabym układem immunologicznym: oczywiście seniorzy, ale też te osoby z nadciśnieniem, w trakcie onkoterapii, zestresowane... Błagam was, siedźcie w domu. Jeśli dzieje się wam cokolwiek, czego na co dzień nie odczuwacie – nie wychodźcie. To bardzo ważne, żeby wirus przepadł, a nasi bliscy i dalsi byli bezpieczni.

kk


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie