Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Prawie 800 tys. na Centrum Aktywności Lokalnej w Łęczu

2020-03-26 21:40:00 (ost. akt: 2020-03-26 20:46:26)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

Zarząd województwa zdecydował o rozstrzygnięciu konkursu na dofinansowanie inwestycji infrastrukturę socjalną oraz o zwiększeniu puli środków dostępnych w tym konkursie z blisko 5 mln zł do ponad 8 mln zł.

Pozwoliło to na dofinansowanie dziewięciu projektów. Pieniądze pochodzą z RPO WiM 2014-2020 (Oś 9 Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych, Działanie 9.2 Infrastruktura socjalna).

Unijne pieniądze wsparły inwestycje w infrastrukturę:

- na rzecz integracji społecznej, przede wszystkim klubów integracji społecznej, centrów integracji społecznej i zakładów aktywności zawodowej, służących przygotowaniu do wejścia na rynek pracy – wraz z wyposażeniem;

- podmiotów świadczących usługi z zakresu aktywizacji dzieci i młodzieży ze środowisk najuboższych zagrożonych dziedziczeniem ubóstwa (np. centra aktywności lokalnej, świetlice środowiskowe, młodzieżowe kluby integracji społecznej, placówki opiekuńczo-wychowawcze, placówki opiekuńczo-terapeutyczne), sprzyjających zmianom zachowań społecznych – wraz z wyposażeniem;

- socjalną, służącą świadczeniu usług opiekuńczo/rehabilitacyjnych osobom zależnym tj. starszym, niepełnosprawnym, chorym psychicznie poprzez m.in. tworzenie mieszkań chronionych i wspomaganych w tym treningowych, dziennych domów pomocy (projekty muszą być zgodne z Założeniami Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce na lata 2014-2020) – wraz z wyposażeniem.

787 634,06 zł otrzyma Gmina Tolkmicko. Dofinansowana zostanie przebudowa i rozbudowa obiektu w Łęczu na potrzeby Centrum Aktywności Lokalnej. Całkowity koszt projektu to 1 573 940,00.

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego/kk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB