Elbląskie Bractwo Historyczne wspiera Szpital Miejski

2020-03-26 13:00:00(ost. akt: 2020-03-26 11:22:39)

Autor zdjęcia: Elbląskie Bractwo Historyczne

Coraz więcej elblążan przyłącza się do akcji na rzecz pomocy szpitalom. Zbiórkę organizuje również Elbląskie Bractwo Historyczne, które wczoraj (25.03) przekazało rękawiczki, gogle i nianie elektroniczne Szpitalowi Miejskiemu św. Jana Pawła II.
Elbląskie Bractwo Historyczne przekazało wczoraj szpitalowi 12 opakowań rękawiczek po 100 sztuk, 19 sztuk gogli ochronnych i 5 kompletów niań elektronicznych. – Serdecznie dziękujemy Paniom: Karolinie, Wiolecie, Kasi, Agacie i Joannie za oddane nianie elektroniczne oraz Pani Ani za przekazane rękawiczki lateksowe. Dzięki ludziom wielkiego serca Nasz Szpital - w tej chwili przekształcony w Szpital Zakaźny będzie miał więcej środków niezbędnych do pracy – poinformowali rekonstruktorzy historyczni powiatu Elbląskiego.

Obrazek w tresci

Wszyscy pragnący przyłączyć się do zbiórki mogą zgłosić się tutaj. – Dalej zbieramy, w przyszłym tygodniu znowu chcemy zrobić transport do szpitala – zapowiadają organizatorzy. – Każdy może się z nami skontaktować i dać znać, w jaki sposób chce pomóc.

Przypominamy, że szpitale potrzebują między innymi masek, rękawiczek, środków do dezynfekcji, przyłbic i gogli.

kk