środa, 28 lipca 2021. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Witold Wróblewski apeluje do dyrektorów szkół i nauczycieli

2020-03-27 10:30:00 (ost. akt: 2020-03-27 08:42:00)
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski

Poniżej przekazujemy apel prezydenta Elbląga w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych w elbląskich szkołach w czasie epidemii. Zapraszamy też na poniedziałkowy edukacyjny czat, w trakcie którego można będzie dowiedzieć się więcej na temat edukacji, także w naszym mieście przenoszącej się obecnie z konieczności do świata wirtualnego.

Witold Wróblewski: W związku ze szczególną sytuacją związaną z organizacją zajęć dydaktycznych w elbląskich szkołach i placówkach oświatowych w czasie epidemii, zwracam się do dyrektorów szkół i nauczycieli o taką organizację tych zajęć, która będzie uwzględniała bezpieczne i higieniczne warunki pracy ucznia. Przy planowaniu pracy proszę szczególnie pamiętać, że uczeń nie może spędzać kilku godzin przed komputerem.
Rozumiejąc trudną sytuację Rodziców, Uczniów i Nauczycieli proszę przy planowaniu pracy uwzględniać możliwości uczniów, ich warunku domowe i posiadany sprzęt informatyczny tak, by uczniowie byli w stanie samodzielnie zrealizować zlecone zadania lub realizowali je pod rzeczywistym kierunkiem nauczyciela.


Czat edukacyjny:
Więcej na temat organizacji elbląskiej oświaty w czasie epidemii, w szczególności nauczania zdalnego, będzie można dowiedzieć się więcej podczas czatu edukacyjnego z udziałem wiceprezydenta Janusza Nowaka oraz Małgorzaty Sowickiej dyrektor Departamentu Edukacji UM. Czat online odbędzie się w najbliższy poniedziałek (30 marca) o godz. 11.00 na oficjalnym Facebooku Miasta Elbląg.

UM w ElbląguCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Pan Darek zanim jeszcze poddał się kwarantannieŻycie za zamkniętymi drzwiami
Prawie 2300 osób na Warmii i Mazurach nie może wychodzić z domu. Drzwi zamknęła im kwarantanna domowa. To na pewno czas próby. Jak go spędzać, żeby nie zwariować? Pan Darek żartuje i nagrywa filmiki dla znajomych. Pani Ewelina natomiast odchodzi od zmysłów.

Koronawirus to lekcja, którą szybko trzeba odrobić
Już w czasie debaty nad nowelizacją ustawy o inspekcji sanitarnej 22 stycznia, jako pierwszy użyłem określenia „koronawirus” w Sejmie. I pytałem, co by było, gdyby taka epidemia przyszła do nas, a my nie mielibyśmy sprawnego systemu inspekcji sanitarnej. Mało kto się wtedy moimi pytaniami przejął — mówi prof. Wojciech Maksymowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Świat po pandemii...
Koronawirus kiedyś przeminie. Co będzie po nim? Świat chyba nie będzie już taki sam. Wiele branż odczuwa już skutki walki z pandemią, ale równie dużo liczy zyski z e-commerce. A obostrzenia? Jeszcze miesiąc temu nikt nie uwierzyłby, że będą aż tak duże.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB