Poniedziałek, 20 września 2021. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Wezbranie wód na Zalewie Wiślanym: przekroczony stan ostrzegawczy

2020-03-29 14:28:31 (ost. akt: 2020-03-29 14:35:47)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem wiejącym z kierunków północnych. Aktualny poziom wody w Zalewie Wiślanym przekroczył stan ostrzegawczy.

IMGW informuje o porywistym wietrze o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, a w porywach nawet do 75 km/h.

Stan wody w Zalewie Wiślanym na godzinę 12:20 wynosił 608 cm i nadal rośnie. Przekroczony został stan ostrzegawczy określany jako 590 cm. Stan alarmowy poziomu wód to 630 cm.

Przypominamy, że w styczniu 2019 na rzece Elbląg przekroczone zostały stany alarmowe. Wówczas prezydent miasta wprowadził stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. takiego wała! #2895882 | 176.105.*.* 29 mar 2020 18:06

    powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze. Tenże ryży, znany twórca "zielonej wyspy",którą nam zafundował za bilion zł długów, wraz z przydupasami ,sypał owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo, mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz