Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Gdzie po poradę medyczną?

2020-04-01 21:00:00 (ost. akt: 2020-04-01 19:34:45)

Autor zdjęcia: pixabay

Choć Służba Zdrowia mierzy się dziś przede wszystkim z epidemią koronawirusa, to przecież w różnych dolegliwościach zdrowotnych potrzebujemy też innej pomocy.

Jakie poradnie i ośrodki zdrowia są otwarte, gdzie zadzwonić lub udać się po poradę lekarza w nagłym przypadku, a gdzie z bolącym zębem? Kilka praktycznych informacji na ten temat ma Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział Wojewódzki w Olsztynie.

Najpierw teleporada
Po pierwsze, w miarę możliwości, powinniśmy kontaktować się z lekarzem telefonicznie korzystając z tzw. teleporady. Jeżeli lekarz uzna to za konieczne można umówić się na bezpośrednią wizytę.

Chcąc znaleźć czynną poradnię czy ośrodek zdrowia warto zajrzeć na stronę www.nfz-olsztyn.pl, a tam w zakładce PACJENT – wybrać: Gdzie się leczyć i wpisać następnie w kryteria wyszukiwania miejscowość – Elbląg.

Poniżej znajduje się lista czynnych obecnie gabinetów stomatologicznych, a także wykaz podmiotów, które aktualnie nie realizują świadczeń (obie listy są aktualizowane na stronie NFZ). W razie dodatkowych pytań NFZ zachęca do skorzystania z infolinii - 800 190 590.

Wykaz czynnych gabinetów stomatologicznych znajdziesz tutaj.

Wykaz podmiotów aktualnie nierealizujących świadczeń:

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

UM Elbląg