Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Czy koronawirus wpłynął na liczbę bezrobotnych?

2020-04-02 11:00:00 (ost. akt: 2020-04-02 11:26:17)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Panująca epidemia wpływa na niemal każdy aspekt naszego życia. Niestety, rynek pracy też czekają zmiany. Sprawdzamy, jak obecnie wygląda sytuacja w elbląskim PUP. Czy liczba rejestrujących się bezrobotnych wzrosła?

Aktualnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu możliwa jest wyłącznie rejestracja elektroniczna. Według przesłanego przez PUP zestawienia, liczba rejestrujących się spada. W Elblągu w styczniu zarejestrowało się 591 osób, w lutym 500, a w marcu 419. Jedyny wzrost odnotowano w przypadku osób powyżej 50. roku życia – o 10 zarejestrowań więcej niż w lutym.

W powiecie elbląskim w styczniu zarejestrowało się 441 osób, a w lutym i w marcu po 272. Wzrost odnotowano w przypadku osób w przedziale wiekowym 31-50 i powyżej 50. roku życia – kolejno o 13 i 7 zarejestrowań więcej. Łącznie w elbląskim PUP zarejestrowały się 1032 osoby w styczniu, 772 w lutym i 691 w marcu. Dla porównania, w marcu 2019 zarejestrowało się o 99 osób mniej niż w tym roku.

Największe grupy zawodów osób zarejestrowanych w marcu w Elblągu to: bez zawodu, sprzedawca, szwaczka, robotnik gospodarczy, specjalista administracji publicznej. Największe grupy zawodów osób zarejestrowanych w marcu w powiecie elbląskim to: bez zawodu, sprzedawca, robotnik gospodarczy, kucharz, szwaczka.

Jeżeli chodzi o wykształcenie rejestrujących się w Elblągu osób, to najwięcej z nich posiada zasadnicze zawodowe, średnie ogólnokształcące, wyższe zawodowe i średnie zawodowe. W przypadku rejestrujących się w powiecie elbląskim najwięcej osób to te o wykształceniu zasadniczym zawodowym, podstawowym, średnim zawodowym i średnim ogólnokształcącym.

kkCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (2 kwietnia) wydaniu m.in.

Pani Krystyna uważa, że wszyscy musimy rygorystycznie przestrzegać zakazów. jej zdaniem nie wszyscy to rozumieją.Zaraza nie będzie trwała wiecznie
Sprawdziliśmy, jak mieszkańcy Olsztyna przestrzegają zakazów, które mają chronić przed epidemią koronawirusa. Nakazy są przestrzegane. Widać jednak, że jesteśmy coraz bardziej zmęczeni pełzającą epidemią. Wielu puszczają nerwy...

2005 po śmierci papiezaSamotna trumna przed bazyliką
Na placu Świętego Piotra stoi trumna wykonana z drewna cyprysowego. Na niej leży ewangeliarz, którego karty przewraca wiatr. W końcu księga się zamyka, tak jak ziemski rozdział życia Jana Pawła II. Dziś mija 15. rocznica śmierci papieża.

Przełóżmy wybory prezydenckie
Tak można skwitować stanowisko większości prezydentów i burmistrzów największych miast regionu. Są jednak i tacy, którzy uważają inaczej. No i są też tacy, którzy swojego zdania nie chcą ujawnić.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB