Sobota, 19 czerwca 2021. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Prezydent Elbląga apeluje o przesunięcie terminu wyborów

2020-04-02 15:44:42 (ost. akt: 2020-04-02 15:58:11)
Witold Wróblewski, prezydent Elbląga

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Prezydent Witold Wróblewski wystosował dziś apel o przesunięcie terminu wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 10 maja br. Został on przesłany do Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek, Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz Komisarza Wyborczego w Elblągu Piotra Żywickiego.

- W sytuacji epidemii nie mogę zapewnić obywatelom miasta odpowiednich, bezpiecznych warunków głosowania, a osobom przygotowującym cały proces wyborczy zagwarantować bezpiecznego wykonania tego obowiązku. Organizacja wyborów w tym, tak wyjątkowo trudnym okresie, stanowi ewidentne i nieuzasadnione narażanie mieszkańców na utratę zdrowia i życia. Moim priorytetem jest bezpieczeństwo Elblążan – podkreśla w piśmie Prezydent Witold Wróblewski.

W apelu Prezydent przedstawił argumenty, które wskazują na ryzyko zakażenia obywateli w czasie organizacji wyborów w stanie epidemii. Dotyczą one również propozycji wyborów korespondencyjnych.

Witold Wróblewski w apelu ujął 6 argumentów wskazujących na ryzyko zakażenia obywateli w czasie organizacji wyborów w czasie epidemii. Wśród nich znalazły się między innymi kwestie związane z przeprowadzaniem spotkań członków komisji wyborczych i zabezpieczeniem tysięcy wyborców w środki ochrony osobistej. Prezydent Elbląga zwraca również uwagę na brak doświadczenia naszego kraju w organizacji wyborów korespondencyjnych na masową skalę.

Całą treść apelu znajdziesz tutaj.

UM Elbląg/kk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (2 kwietnia) wydaniu m.in.

Pani Krystyna uważa, że wszyscy musimy rygorystycznie przestrzegać zakazów. jej zdaniem nie wszyscy to rozumieją.Zaraza nie będzie trwała wiecznie
Sprawdziliśmy, jak mieszkańcy Olsztyna przestrzegają zakazów, które mają chronić przed epidemią koronawirusa. Nakazy są przestrzegane. Widać jednak, że jesteśmy coraz bardziej zmęczeni pełzającą epidemią. Wielu puszczają nerwy...

2005 po śmierci papiezaSamotna trumna przed bazyliką
Na placu Świętego Piotra stoi trumna wykonana z drewna cyprysowego. Na niej leży ewangeliarz, którego karty przewraca wiatr. W końcu księga się zamyka, tak jak ziemski rozdział życia Jana Pawła II. Dziś mija 15. rocznica śmierci papieża.

Przełóżmy wybory prezydenckie
Tak można skwitować stanowisko większości prezydentów i burmistrzów największych miast regionu. Są jednak i tacy, którzy uważają inaczej. No i są też tacy, którzy swojego zdania nie chcą ujawnić.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB