Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Niezwykła podróż z "Elbing – Elbląg. Na zakręcie historii"

2020-04-08 21:00:00 (ost. akt: 2020-04-08 19:16:38)

Autor zdjęcia: Novae Res

Książki pozwalają nam podróżować bez wychodzenia z domu. A co powiecie na wehikuł czasu w papierowej formie? Powieść Wiktora Hajdenrajcha zabiera nas do Elbląga sprzed kilkudziesięciu lat.

– Cała nasza załoga pracuje z domu, ale nie zapomniała o swoich czytelnikach w tym trudnym okresie. Głównym celem akcji #ZaczytajSięwDomu jest umożliwienie wam dalszego uczestnictwa w życiu kulturalnym, spotykania się z pisarzami oraz podniesienie poziomu czytelnictwa – informuje wydawnictwo Novae Res. – Na naszym profilu facebookowym odbył się jakiś czas temu czat z autorem thrillerów – Adrianem Bednarkiem. W planach są kolejne spotkania online.

Jedną z najnowszych książek wydanych przez Novae Res jest „Elbing – Elbląg. Na zakręcie historii”. Powieść autorstwa Wiktora Hajdenrajcha przenosi czytelników do Elbląga z lat 1920-1945 i 1978-1979.

Opis książki:

Wojna widziana oczami niemieckiej Frau.

Annelore Heike, młoda mieszkanka międzywojennego miasta Elbing, jest wrażliwą i inteligentną dziewczyną. Gdyby los sprawił, że mogłaby dorastać w innym miejscu i czasie, pewnie jej życie potoczyłoby się zupełnie inaczej. Tymczasem nadciąga upiorny 1939 rok wraz z widmem krwawej wojny. Annelore uparcie wierzy, że jako zapalona orędowniczka idei głoszonych przez Adolfa Hitlera będzie mogła przetrwać ten czas godnie i z podniesioną głową. Wkrótce przekona się, że każda wojna oznacza ból, chaos i zniszczenie – niezależnie od tego, po której stronie barykady się stoi...

Wiele lat później pisany przez nią pamiętnik przypadkiem wpadnie w ręce Anny i jej wnuka, a wspomnienia tragicznych czasów wojennej zawieruchy ożyją na nowo. Czy będą oni w stanie zrozumieć wybory i decyzje młodej dziewczyny, która niegdyś mieszkała w ich domu?

https://m.wm.pl/2020/04/orig/elbing-elblag-okl-621516.jpg

Książkę znajdziecie tutaj.

kk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB