Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Wiosenne porządki również w mieście

2020-04-09 15:00:00 (ost. akt: 2020-04-09 13:45:37)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Przedświąteczny czas wykorzystujemy na domowe porządki, teraz może nawet dokładniejsze. Na terenie Elbląga także trwa sprzątanie po sezonie zimowym.

Na drogach i chodnikach
Pod koniec marca rozpoczęło się tzw. pozimowe sprzątanie ulic w mieście, przerwane na chwilę przez krótki powrót zimy. Teraz prace wróciły już na dobre. Realizuje je na zlecenie Departamentu Zarząd Dróg UM – Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. W pierwszej kolejności sprzątane są główne ciągi ulic wraz z chodnikami, następnie uprzątnięte zostaną drogi miejskie o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym. EPGK planuje to zadanie do końca kwietnia, jednak z uwagi na stan epidemii i wprowadzone ograniczenia mogą one zostać wydłużone.

Zadbana zieleń
Łagoda zima sprawiła, że Zarząd Zieleni Miejskiej swoje prace porządkowe prowadził na administrowanych przez siebie ternach także w styczniu i w lutym. Teraz rozpoczęły się już porządki typowo wiosenne. W parkach, zieleńcach, na wybranych pasach drogowych oraz wokół miejsc pamięci grabione są trawniki, wykonywane są korygujące cięcia krzewów, usuwane są także stare gałęzie. Podlewana i nawożona jest także nowa wiosenna obsada roślin, min. na Placu Dworcowym, przy ul. Rybackiej i Bulwarze Zygmunta Augusta. Na bieżąco sprzątane są także śmieci m.in. w parkach i zieleńcach, na Gęsiej Górze i terenach przylegających do Lasu Komunalnego.

Wszystkie te prace realizowane są w czasie epidemii przez pracowników EPGK i ZZM za co należy im się szczególne uznanie.

Rozpoczyna się dezynfekcja przystanków

Informujemy, że od dziś prowadzona będzie dezynfekcja miejskich przystanków autobusowych i tramwajowych, przycisków sygnalizacji świetlnej oraz parkometrów. Zadanie realizowane będzie przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Dezynfekcja odbywać się będzie w miejscach najczęściej uczęszczanych, przy głównych ciągach komunikacyjnych. Prace prowadzone będą w godzinach wieczornych. Dezynfekcje wykonywane będą przy użyciu płynów zgodnych z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

UM Elbląg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Agula #2910460 | 37.30.*.* 23 kwi 2020 12:17

    Z irobotem przed świętami w domu zrobiłam porządki , a teraz robię je w ogrodzie. O czystość w mieście również trzeba zadbać, oczywista sprawa.

    odpowiedz na ten komentarz