Piątek, 30 września 2022. imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Pasłęk: maseczki dla najbardziej potrzebujących

2020-04-15 10:23:22 (ost. akt: 2020-04-15 08:34:36)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Fot. Marek Lewandowski

Urząd Miejski w Pasłęku zamówił maseczki ochronne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Maseczki w pierwszej kolejności będą przekazywane osobom z grupy ryzyka. Do akcji Urzędu przyłączyła się również Fundacja Firmy Veolia Północ Sp. z o.o., która przekazała 500 szt. masek ochronnych.

Pasłęczanie, którzy nie posiadają maseczek i nie mają możliwości ich zakupienia, mogą je odebrać w punkcie odbioru zorganizowanym przed Urzędem Miejskim w Pasłęku. Odbiór maseczek będzie możliwy od 15 kwietnia 2020 od godziny 13.00. W pierwszej kolejności maseczki przeznaczone będą dla osób szczególnie narażonych na zakażenie koronawirusem, czyli seniorom i innym osobom z grupy wysokiego ryzyka. Dla osób niesamodzielnych wymagających stałej opieki maseczki przekaże MGOPS.

Ponadto informuję, że wszystkie szkoły i placówki oświatowe przygotowują maseczki ochronne dla swoich podopiecznych, uczniów, wychowanków, a także pracowników. Szczegółowe informacje dostępne na stronach internetowych i facebookach poszczególnych szkół i przedszkoli.


Czytaj e-wydanie

Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (15 kwietnia) wydaniu m.in.

Luzowanie gospodarki powoli
Rząd będzie stopniowo odmrażać gospodarkę. Pierwsze decyzje z tym związane mają wejść w życie już 19 kwietnia, ale do normalności droga jeszcze daleka. A o wielu rzeczach, jakimi je znamy, np. wakacjach, musimy już zapomnieć.

Ludzkie ciepło z dostawą do domu
Choć w obliczu pandemii koronawirusa banki żywności muszą zmagać się z trudnościami, ich przedstawiciele nie tracą z oczu osób potrzebujących wsparcia. Bank Żywności w Olsztynie dostarcza ciepłe posiłki seniorom. A z nimi też trochę dobra.


Maseczka na twarzGdzie musimy zakrywać twarz?
W czwartek wejdą w życie przepisy nakazujące zasłanianie twarzy w miejscach publicznych. Są nieprecyzyjne, więc pojawiło się dużo wątpliwości. Twarzy nie trzeba zasłaniać np. w samochodzie. Gdzie jeszcze?