Niedziela, 26 września 2021. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Jutro nadzwyczajna sesja Rady Miasta

2020-04-15 17:00:05 (ost. akt: 2020-04-15 17:14:03)
Tak wyglądała pierwsza sesja Rady Miasta prowadzona w trybie zdalnym

Tak wyglądała pierwsza sesja Rady Miasta prowadzona w trybie zdalnym

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Na 16 kwietnia zapowiedziano nadzwyczajną sesje Rady Miasta. Będzie to już druga sesja, która odbędzie się w trybie zdalnym. Nad jakimi sprawami pochylą się radni?

Pierwszy projekt uchwały dotyczyć będzie budowy biurowca na Wyspie Spichrzów. W listopadzie 2019 roku miasto zawiązało spółkę z Agencją Rozwoju Przemysłu. Spółka Fabryka – Porta Mare powołana została do zbudowania budynku usługowo-biurowego o powierzchni około 10 tys. metrów kwadratowych. Spółka ma otrzymać od miasta grunty przy ul. Warszawskiej. Jeśli wszystkie warunki umowy zostaną spełnione, na Wyspie Spichrzów powstanie nowy budynek. - Podjęcie niniejszej uchwały pozwoli na kontynuowanie działań zmierzających do realizacji wspólnego
z Agencją przedsięwzięcia - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Poza tym Radni podejmą także decyzję w sprawie budżetu obywatelskiego na następny rok, Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, likwidacji Pogotowia Socjalnego przy ul. Królewieckiej oraz aktualizacji obszaru i granic aglomeracji Elbląg.

k


Czytaj e-wydanie

Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (15 kwietnia) wydaniu m.in.

Luzowanie gospodarki powoli
Rząd będzie stopniowo odmrażać gospodarkę. Pierwsze decyzje z tym związane mają wejść w życie już 19 kwietnia, ale do normalności droga jeszcze daleka. A o wielu rzeczach, jakimi je znamy, np. wakacjach, musimy już zapomnieć.

Ludzkie ciepło z dostawą do domu
Choć w obliczu pandemii koronawirusa banki żywności muszą zmagać się z trudnościami, ich przedstawiciele nie tracą z oczu osób potrzebujących wsparcia. Bank Żywności w Olsztynie dostarcza ciepłe posiłki seniorom. A z nimi też trochę dobra.


Maseczka na twarzGdzie musimy zakrywać twarz?
W czwartek wejdą w życie przepisy nakazujące zasłanianie twarzy w miejscach publicznych. Są nieprecyzyjne, więc pojawiło się dużo wątpliwości. Twarzy nie trzeba zasłaniać np. w samochodzie. Gdzie jeszcze?

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB