Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Harcerze ciągle pomagają

2020-04-17 14:30:51 (ost. akt: 2020-04-17 12:00:14)

Autor zdjęcia: Chorągiew Warmińsko-Mazurska

To już miesiąc, od kiedy harcerki i harcerze Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP pełnią służbę na terenie województwa. Każdego dnia ponad 100 pełnoletnich wolontariuszy w 21 miejscowościach wspiera walkę z pandemią koronawirusa.

Dokładnie miesiąc temu Chorągiew Warmińsko-Mazurska ZHP uruchomiła numer alarmowy, na który mogą zgłaszać się seniorzy oraz osoby niepełnosprawne i potrzebujące. Dotychczas przyjęto ponad 100 zgłoszeń, na które systematycznie odpowiadają wolontariusze z 21 hufców działających na terenie Warmii i Mazur. Pozostając w stałym kontakcie z placówkami opieki społecznej na terenie województwa, harcerki i harcerze niosą pomoc tam, gdzie zajdzie taka potrzeba. Pomiędzy pracą zdalną, lekcjami, zbiórkami oraz służbą - szyją maseczki. Tych udało się uszyć już ponad 15 000. Komenda chorągwi koordynuje działania wolontariuszy, pozyskuje środki ostrożności, szkoli oraz przygotowuje do bezpiecznej służby. Uruchomiono również wsparcie psychologiczne dla członków chorągwi z pomocą jednej z instruktorek, która na co dzień pracuje jako psycholog. Ponadto, z inicjatywy władz chorągwi, powstał pomysł na akcję „Harcerskie czytanki”, w ramach której instruktorki i instruktorzy codziennie o stałej porze czytają na żywo książkę Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik i zagadki Fromborka”. Wszystko po to, by zapewnić rozrywkę przebywający w domach dzieciom.

Jak wygląda sytuacja w Elblągu? - Pełnoletni wolontariusze z Hufca ZHP Elbląg przyłączyli się do działań „Oddam obiad Elbląg”. Samodzielnie przygotowują ciepłe posiłki, które następnie rozwożą potrzebującym. Jednocześnie pomagają seniorom w robieniu zakupów czy realizacji recept. Szyte są również maseczki - dotychczas przygotowano około 300 sztuk, które trafiły do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

hm. Dorota Limontas - rzeczniczka prasowa Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jabba #2907842 | 109.241.*.* 17 kwi 2020 16:14

    Brawo!!! A może Harcerze pomogliby również braciom mniejszym Schronisko elbląskie boryka się z problemami, mają braki w karmach, środkach na leczenie psów i kotów. Może jakaś zbiórka.... Środki pieniężne można wpłacić na konto Schroniska.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz