środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Na kwietnikach sztuka iluzji

2020-04-20 13:00:00 (ost. akt: 2020-04-20 12:02:13)

Autor zdjęcia: ZZM Elbląg

Jak co roku, także tym razem Zarząd Zieleni Miejskiej wykazał się ogromną inwencją twórczą przy tworzeniu kwietników gruntowych w naszym mieście. Tym razem tematem przewodnim będzie iluzja.

- Kwiaty przywiezione będą 15 maja – mówi Irena Czarniejewska z ZZM w Elblągu. – Po 15 maja więc zaczniemy sadzić rośliny. Będą cztery rodzaje kwiatów: begonia czerwona i biała, żeniszek i irezyna.


Skąd pomysł na iluzję? - Nasze kwietniki są mało widoczne, więc chcieliśmy to ograniczyć do małej ilości kwiatów, przy zachowaniu kontrastu, żeby to było czytelne. Tematów było bardzo dużo, ale były to tematy trudne w realizacji. A coś takiego jak iluzja, pozwala na własną interpretację tego, co było posadzone.

- W dzisiejszym świecie i życiu każdego człowieka występuje wiele iluzji – opowiada pani Irena. - Zastanówmy się, więc czym jest ta iluzja? Iluzja jest to wrażenie zmysłowe o istnieniu czegoś, czego nie ma, złudzenie, urojenie. Człowiek nie zdaje sobie sprawy jak wiele iluzji jest wokół niego. A może woli żyć w „iluzjonistycznym” świecie. My, dorośli, nieustająco żyjemy w iluzji. Dba o to nasz umysł, byśmy postrzegali się lepiej, niż jest w istocie.


k