Poniedziałek, 18 października 2021. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Nietrzeźwy kierował ciągnikiem

2020-04-23 10:32:10 (ost. akt: 2020-04-23 11:42:48)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali 41-latka, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym i miał sądowy zakaz prowadzenia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

41-latek został zatrzymany wczoraj (22 kwietnia) na terenie gminy Markusy. Kierował ciągnikiem rolniczym. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się, że wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do 2023 roku. Ze swojego zachowania będzie się teraz tłumaczył przed sądem.

Policjanci przypominają, że złamanie zakazu sądowego jest przestępstwem. Kierujący, który prowadzi pojazd mechaniczny i nie stosuje się do orzeczonego zakazu, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (23 kwietnia) wydaniu m.in.

Żukowska-CzaplickaPrzedsiębiorcy czekają na konkrety
Wiemy już, kiedy rząd planuje odmrozić gospodarkę. Powinno to być od początku lipca, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy pełne wznowienie będzie możliwe. Rząd uzależnia luzowanie gospodarki od rozwoju pandemii w Polsce. Czy biznes wytrzyma?

Wróciły obowiązkowe szczepienia
Od 18 kwietnia wznawiane są obowiązkowe szczepienia, m.in. te wykonywane zaraz po porodzie. To efekt konsultacji Ministerstwa Zdrowia ze specjalistami. Decyzją ministra zdrowia szczepienia były do tej pory odroczone przez sytuację epidemiologiczną

Rodzice skatowali moje życie
Chodzi na terapię do psychoterapeuty, by zrozumieć to, co zdarzyło się w jej życiu. Chce zapomnieć o przeszłości i żyć normalnie. Bez koszmarów, strachu, niepewności. — Nie wiem, jak mam wybaczyć rodzicom i nie czuć żalu — mówi pani Irena.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB