Jutro kolejne spotkanie z Teen Challenge Elbląg

2020-04-23 19:00:00(ost. akt: 2020-04-23 17:19:16)
Część zespołu Teen Challenge Elbląg i zebrane dla potrzebujących maseczki

Część zespołu Teen Challenge Elbląg i zebrane dla potrzebujących maseczki

Autor zdjęcia: archiwum stowarzyszenia

W tych trudnych czasach mieszkańcy naszego miasta nadal mogą liczyć na pomoc dobrych ludzi. Stowarzyszenie Teen Challenge Elbląg nie przestaje wspierać najbardziej potrzebujących. Już jutro (24.04) jak co piątek spotkają się z bezdomnymi i wykluczonymi na Placu Dworcowym.
Poruszającą historię Beaty i Piotra Grzeszczuków poznaliście w listopadzie, możecie przypomnieć ją sobie tutaj. Podobno osobom, które same doświadczyły w swoim życiu trudnych sytuacji, łatwiej przychodzi zrozumienie problemów innych. Nie ma już chyba mieszkańca Elbląga, który nie słyszał o piątkowych spotkaniach na Placu Dworcowym. Mimo kryzysu i niepewnych czasów, członkowie stowarzyszenia nadal dzielą się z potrzebującymi posiłkiem, a teraz rozdają im również maseczki ochronne.

— W dobie kryzysu pandemicznego, jaki opanował całe narody, można również dostrzec mnóstwo dobrych, dziejących się wokół nas rzeczy. W mroku tragedii, jakie wywołał koranawirus, widzimy światło wychodzące z ludzkich serc. Wyraża się ono w zorganizowanej, nieustającej i bezinteresownej pomocy, w którą zaangażowanych jest mnóstwo ludzi z naszego miasta — mówi Beata. — Dzięki wzajemnemu wsparciu oraz współpracy między organizacjami, wolontariuszami, ludźmi dobrego serca oraz nieformalnymi grupami, pomoc w różnej formie nadal dociera do najbardziej potrzebujących – samotnych, seniorów, niepełnosprawnych, ubogich oraz ludzi wykluczonych społecznie. Nasza Misja Teen Challenge, której działania ukierunkowane są m.in. na niesienie pomocy osobom bezdomnym, uzależnionym i najbardziej potrzebującym, również doświadczyła wsparcia ze strony elblążan — zauważa. — Mimo istniejących okoliczności, nieprzerwanie wychodzimy w każdy piątek na elbląski Plac Dworcowy, by z przesłaniem Dobrej Nowiny i Bożej Miłości dzielić pokarm między ubogimi — dodaje.

W ubiegłym tygodniu to wolontariusze z Teen Challenge potrzebowali pomocy. Wystąpili do elblążan z apelem, w którym prosili o maseczki ochronne, pragnąc przekazać je później tym, którzy nie są w stanie sami się w nie zaopatrzyć. Reakcja była natychmiastowa. — Udało się zebrać około 150 sztuk różnych maseczek, z których część już rozdaliśmy — informuje Beata. — Jak wiadomo, w obecnym czasie maseczki powinny być podstawowym wyposażeniem każdej osoby, ale niestety tak nie jest. Są wśród nas ludzie, których z wielu powodów nie stać na zakup maseczek lub z innych przyczyn, nie mogą ich nabyć — przyznaje.

Obrazek w tresci

I tak wspomina ostatnie spotkanie: — Tego dnia, gdy przyjechaliśmy na dworzec z kanapkami i maseczkami, niewątpliwie całą uwagę i zainteresowanie przykuły właśnie one. Okazały się naprawdę bardzo, bardzo potrzebne, gdyż wiele osób ich nie miało lub to, co mieli, nie nadawało się do dalszego użytku. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji pomocowej. Maseczki nadal będą wydawane najbardziej potrzebującym podczas kolejnych piątkowych spotkań organizowanych przez Misję. Akcja zbiórki wciąż trwa, ponieważ potrzeby są większe, niż się spodziewaliśmy. Bądźcie z nami.

Już jutro (24.04) o 17 kolejne spotkanie organizowane przez Teen Challenge. Miejsce zbiórki to niezmiennie elbląski Plac Dworcowy.

kk