Niedziela, 2 kwietnia 2023. imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Jak radzi sobie kultura w czasie koronawirusa? Spotkanie on-line

2020-04-25 09:00:00 (ost. akt: 2020-04-24 21:01:41)
zdjęcie ilustracyjne - archiwum

zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Teatr Sewruka Elbląg

Najtrudniej jest twórcom, którzy nie mają etatu. Przez koronawirusa stracili zlecenia, a co za tym idzie - środki na życie. Lecz pandemia także, jak każdy kryzys, wyzwala kreatywność. Rodzą się nowe działania, ludzie jednoczą się, żeby wesprzeć ulubionych artystów, czy jednostki kultury.

Do rozmowy online o wyzwaniach, jakie kulturze stawia Covid-19 zaprasza senator Jerzy Wcisła. Gościem spotkania będzie Mirosław Siedler, dyrektor Teatru
im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Widzimy, że kto może przenosi się do Internetu. Jednak w Polsce wciąż dominuje przekonanie, że skoro coś jest przez Internet, to powinno być za darmo. Można stwierdzić, że w dobie kryzysu są ważniejsze sprawy, niż kultura. Lecz, czy aby na pewno? Wyobraźmy sobie, że musimy przeżyć kwarantannę bez filmów, książek, muzyki...

Jakie są najpilniejsze potrzeby twórców, artystów i organizatorów życia kulturalnego? Jak pomóc tym, którzy mają teraz najgorzej? Jakie nowe wyzwania koronawirus przyniósł instytucjom kultury? Słowem: jak kultura radzi sobie w czasie koronawirusa? To będzie temat poniedziałkowego spotkania online z senatorem Jerzym Wcisłą.

– Do uczestnictwa w najbliższym spotkaniu online zachęcam szczególnie twórców, uczestników, organizatorów życia kulturalnego i wszystkich, którym nie jest obojętna sytuacja kultury w Polsce – mówi senator Jerzy Wcisła. – Chciałbym, żeby ta rozmowa była okazją do podzielenia się problemami, ale też do wzajemnego zainspirowania się. Bo już odbywają się albo są w planach wydarzenia, które nie miałyby miejsca, gdyby nie koronawirus.

#PrawdyOczywiste - spotkanie się online odbędzie się w poniedziałek (27 kwietnia), godz. 20:30 na Facebooku na profilu Jerzy Wcisła - Senator RP.


informacja nadesłana


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl