Kolejny przypadek niszczenia przyrody

2020-05-05 15:18:31(ost. akt: 2020-05-12 08:21:55)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Elbląg

W sobotę (02.05) Straż Leśna Nadleśnictwa Elbląg po raz trzeci w przeciągu miesiąca zatrzymała i ukarała osoby nielegalnie poruszające się po lesie, tym razem na motorze i kładzie.
Straż Leśna po uzyskaniu informacji o poruszających się po lesie pojazdach silnikowych postanowiła przeprowadzić patrol w okolicach Kadyn i Tolkmicka, w trakcie którego zatrzymane zostały dwie osoby tym razem poruszające się kładem i motocyklem. Poruszające się w ten sposób osoby nie tylko nadmiernie hałasują stresując zwierzęta leśne, ale także stanowią zagrożenie dla turystów, rowerzystów i pieszych. Ponadto zaobserwowano liczne ślady jazdy kładami i motocyklami w terenie poza drogami, także w obszarach cennych przyrodniczo jak na przykład doliny potoków czy obszary powierzchni referencyjnych (miejsca, w których nie prowadzi się prac leśnych, między innymi ze względu na ich dużą wartość przyrodniczą).

Jeżeli zauważymy w lesie osoby, które stwarzają zagrożenie albo niszczą przyrodę poruszając się motorami czy kładami, prosimy o kontakt z Policją lub Strażą Leśną Nadleśnictwa Elbląg.

Nadleśnictwo ElblągCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl