Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Senator Wcisła: Wzywam rząd do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej!

2020-05-06 20:00:00 (ost. akt: 2020-05-06 17:59:30)

Autor zdjęcia: archiwum GO

W Polsce trwa stan nadzwyczajny, tylko nie jest on nazwany. Wprowadźmy stan klęski żywiołowej i skoncentrujemy wreszcie wszystkie siły polityczne, administracji państwowej i samorządowej – ponad podziałami – na walce z epidemią COVID-19 — mówi Jerzy Wcisła, senator z Elbląga.

Dzisiaj (6 maja) na X posiedzeniu Senatu RP elbląski senator Jerzy Wcisła przedstawił projekt uchwały o stanie klęski żywiołowej. Uchwała wzywa Rząd Rzeczypospolitej Polskiej do natychmiastowego wprowadzenia ww. stanu na całym terytorium Państwa Polskiego.

— Ograniczane są prawa człowieka, wolności osobistych, robi się to często rozporządzeniami ministra lub Rady Ministrów, a więc wbrew przepisom Konstytucji RP — argumentuje senator Jerzy Wcisła.

Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej pozwoli również na legalne, zgodne z Konstytucją, przesunięcie w czasie wyborów prezydenckich. Z kolei unikanie wprowadzenia stanu nadzwyczajnego będzie miało niekorzystny wpływ na finanse państwa.

— W związku z tym, że zastosowane przez rząd zakazy prowadzenia działalności gospodarczej w wielu sektorach gospodarki nie mają prawidłowej podstawy ustawowej, to powoduje, że po zakończeniu stanu epidemii mogą pojawić się ogromne roszczenia pod adresem Skarbu Państwa — wyjaśnia senator Wcisła. — Z kolei w przypadku ogłoszenia stanu klęski żywiołowej zakres takich roszczeń byłby ograniczany, a ich wysokość miarkowana na mocy ustawy z dnia 22 listopada 2002 r. o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela.

W Polsce od 20 marca trwa stan epidemii. Obecnie liczba zakażonych wynosi ok. 14 tysięcy, a liczba zmarłych na COVID-19 ok. 700 osób. Te liczby codziennie się zwiększają.

informacja nadesłana


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (6 maja) wydaniu m.in.


Pandemia zabiera Polakom pracę
Czy wzrośnie zasiłek dla bezrobotnych? Prawdopodobnie tak, zgodnie z tym, co mówił w ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda. Zasiłek miałby wzrosnąć o ponad połowę, do 1300 zł brutto. Być może pojawi się też dodatek solidarnościowy.

Michał Piotr Wypij (politolog) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 20
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Porozumienie Gowina
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynPolityczne szachy mają granice
Czy posłowie Porozumienia poprą ustawę o korespondencyjnym wyborze prezydenta? Jakie mogą być skutki takiej decyzji: rozpad koalicji, dymisje w rządzie? O tym rozmawiamy z Michałem Wypijem, olsztyńskim posłem Porozumienia.

Działkowcy zapłacą więcej za wodę
To wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, który uznał, że działkowcy, to nie... rolnicy. Wyższe opłaty za wodę to pokłosie suszy, która zmusza do oszczędzania wody na wszelkie możliwe sposoby.Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Claudia Klein #2928356 | 185.253.*.* 1 cze 2020 23:26

  Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują rozwiązania tego problemu, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów. Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. "Wzywam rząd do wprowadzenia" #2919057 | 188.146.*.* 11 maj 2020 14:22

  wzywaj rząd, twoja sprawa. Wątpię, czy Cię posłucha......

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Była zwolenniczka PO-KO #2917738 | 83.6.*.* 8 maj 2020 05:08

  POwiem krótko.Wcisła nie wpisuj siłę w retorykę durnie ze swojego ugruPOwania gdzie dureń zaprzańcem POgania

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. w #2917636 | 83.9.*.* 7 maj 2020 21:02

  Ostatnie uchwały Sejmu i Senatu wyraźnie wskazują, że Senat nie jest do niczego potrzebny w Polsce. Niepotrzebne wydawanie pieniędzy na jego utrzymanie. Powinien zostać zlikwidowany.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. alek #2917621 | 79.163.*.* 7 maj 2020 20:45

  Wzywam Wcisłę do dymisl

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (29)