środa, 29 marca 2023. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Policjanci mówią „nie” dla zamknięcia Pogotowia Socjalnego

2020-05-14 16:52:45 (ost. akt: 2020-05-14 16:53:15)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Elbląskie Pogotowie Socjalne jest instytucją, która bardzo pomaga policji przy interwencjach dotyczących osób nietrzeźwych. W związku z tym policjanci związani z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów KMP w Elblągu wystosowali pismo do prezydenta, w którym przekonują o konieczności uchylenia uchwały z 16 kwietnia.

„Elbląska policja realizując swoje zadania, szczególnie w zakresie zapobiegania negatywnym następstwom nadużywania alkoholu, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, czy też zapewniania bezpieczeństwa osobom bezdomnym, ściśle współpracuje z jednostką postawioną w stan likwidacji. Współpraca ta w bezpośredni sposób przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu, ponieważ w bardzo dużym stopniu usprawnia działania policji poprzez zapewnienie odpowiedniej opieki osobom nadużywającym alkoholu, w tym osobom dotkniętym bezdomnością w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu oraz życiu i zdrowiu innych osób.” – piszą policjanci.

„Korzystając z możliwości jakimi dysponuje elbląskie Pogotowie Socjalne, policja w bardzo szybkim czasie może podejmować interwencje wobec osób nietrzeźwych (…). Bez wsparcia ze strony Pogotowia Socjalnego, sprawowaniem opieki nad osobami w stanie nietrzeźwości, zapewnieniem im pierwszej pomocy, a w wielu przypadkach nawet zabiegów higieniczno-sanitarnych musiałaby się zająć policja samodzielnie. Interwencje policji, które przy wsparciu Pogotowia Socjalnego realizowane są zwykle w godzinę, przedłużyłyby się nawet do trzech godzin (…). W konsekwencji policja zamiast wykonywać swoje podstawowe zadania i chronić mieszkańców przed przestępczością, musiałaby się zajmować niańczeniem osób nietrzeźwych.: - dodają policjanci.

- W ocenie Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KMP w Elblągu likwidacja Pogotowia Socjalnego może mieć negatywny wpływ na stan bezpieczeństwa w naszym mieście i w naszym powiecie – kończy Zbigniew Przyborowski, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KMP w Elblągu.

na

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AA #2920794 | 91.228.*.* 15 maj 2020 09:17

    Policja przyzwyczaiła się, że nietrzeźwych wiezie do izby i po sprawie. Wiezie wszystkich, z całego rejonu swojego działania. Z Tolkmicka, Młynar, Pasłęka itp. Płaci za to oczywiście elbląski podatnik. Po likwidacji nietrzeźwy grzeczny do domu, awanturny na dołek a nieprzytomny do szpitala. I cała filozofia,

    odpowiedz na ten komentarz