Poniedziałek, 16 maja 2022. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Rozbudowa CSE „Światowid” przerwana? [AKTUALIZACJA]

2020-05-19 12:55:36 (ost. akt: 2020-05-19 16:15:50)

Autor zdjęcia: mk

Przechodząc obok budynku Światowida, można odnieść wrażenie, że pracę nad jego rozbudową idą sprawnie. I prawdopodobnie tak było… do 18 maja.

Centrum Spotkań Europejskich usytuowane przy placu Jagiellończyka przechodzi gruntowny remont. Inwestycja częściowo dofinansowana przez Fundusze Europejskie miała pomóc w uzyskaniu nowych powierzchni dla działań kulturalnych, rozszerzeniu oferty Światowida i poprawie komfortu życia mieszkańców poprzez wykreowanie nowych możliwości spędzania wolnego czasu. Według planów Światowid miał zyskać między innymi nowoczesną trzecią salę kinową.

Rozbudową zajęła się firma Przembud, która w latach 60. Jeszcze jako Gdańskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, budowała elbląski Światowid. Niestety, jak informuje Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich, 18 maja Przembud nagle zakończył prace.

Przembud Gdańsk S.A. bezzasadnie zaprzestał w dniu 18 maja 2020 r. realizacji umowy o roboty budowlane z dnia 14 sierpnia 2018 r. — czytamy w wystosowanym przez Czyżyka oświadczeniu. — W związku z powyższym Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu podejmie wszelkie dopuszczalne kroki prawne zmierzające do przywrócenia prawidłowego wykonywania umowy, naprawienia wyrządzonej szkody, jak również zapewni kontynuację inwestycji — kończy dyrektor.

Na tę chwilę „Światowid” nie informuje o tym, jakie prace już zostały wykonane i na jakim etapie jest inwestycja.

AKTUALIZACJA

Na odpowiedź firmy zajmującej się przebudową nie trzeba było czekać długo. Zarząd Przembud Gdańsk S.A. wydał oświadczenie o poniższej treści:

W związku z doniesieniami medialnymi, jakoby w dniu 18.05.2020 r. Przembud Gdańsk S.A. z siedzibą w Gdańsku bezzasadnie zaprzestał realizacji robót budowlanych w ramach umowy o roboty budowlane zawartej z Inwestorem Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dnia 14.08.2018 r., Wykonawca Przembud Gdańsk S.A. oświadcza, iż nie jest już zobowiązany do realizacji ww. robót budowlanych na rzecz Inwestora, zaś wszelkie podejmowane przez niego działania znajdują pełne uzasadnienie w powszechnie obowiązujących przepisach prawa. Jednocześnie mając na uwadze informacje prasowe pochodzące od Inwestora, Przembud Gdańsk S.A. z siedzibą w Gdańsku zastrzega sobie możliwość podjęcia wszelkich kroków prawnych mających na celu ochronę swojego dobrego imienia.Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


kkKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB