Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Zamordowana w Nowym Dworze Gdańskim to zaginiona Paulina

2020-05-21 13:41:13 (ost. akt: 2020-05-21 13:52:57)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Są wyniki badań DNA młodej kobiety zamordowanej w Nowym Dworze Gdańskim. Sprawdziły się hipotezy śledczych, ofiarą Patryka D. jest 23-latka, która zaginęła na początku marca.

Przypomnijmy, przerażającego odkrycia dokonali policjanci z okolic Nowego Dworu Gdańskiego. We wsi Piotrowo niedaleko Elbląga znaleźli rozrzucone fragmenty zwłok. Zbrodni dokonał 20-letni Patryk D.

Szesnastego marca na stronie Komendy Miejskiej Policji w Łomży pojawiła się informacja o zaginięciu 23-letniej Pauliny, mieszkanki Balik. W kwietniu zawiadomienie udostępniła również Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Według ustaleń zaginiona wyszła z mieszkania w Warszawie 8 marca, do tej pory do niego nie wróciła, ani też nie nawiązała kontaktu z bliskimi. W informacji o jej zniknięciu zasugerowano, że kobieta może przebywać na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. Miała tam bowiem odwiedzić mieszkającego tam byłego partnera.

Pod koniec kwietnia śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku dokonali makabrycznego odkrycia. Na jednym z pól we wsi Piotrowo, oddalonej o około 4 kilometry od Nowego Dworu Gdańskiego i nieco ponad 20 kilometrów od Elbląga, znaleziono fragmenty ludzkiego ciała. Na miejscu pracowała policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. W związku z popełnioną zbrodnią jeszcze tego samego dnia zatrzymano 20-letniego mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego, który przyznał się do zamordowania swojej byłej dziewczyny. Odbyła się wizja lokalna z jego udziałem, podczas której, bez emocji miał opisywać, w jaki sposób odebrał dziewczynie życie.

Mieszkańcy Piotrowa, Nowego Dworu Gdańskiego i Elbląga są wstrząśnięci makabryczną zbrodnią, której mężczyzna dokonał w ich okolicy. To właśnie na polu, na którym odnaleziono szczątki, chłopak miał najpierw udusić dziewczynę, a później poćwiartować jej ciało. Jego fragmenty włożył w worki i zakopał w różnych oddalonych od siebie miejscach w promieniu kilometra.

Podejrzanemu zostały już przedstawione zarzuty. Za zabicie dziewczyny mężczyźnie grozi dożywotnie pozbawienie wolności. Według zapewnień Mariusza Duszyńskiego z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Patryk D. złożył zeznania i przyznał się do winy. Najbliższe trzy miesiące 20-latek spędzi w areszcie. Mężczyzna zostanie zbadany przez psychiatrę, który określi, czy w trakcie popełniania zbrodni, był poczytalny.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl