Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Wirtualna strefa elbląskiej historii

2020-05-22 15:00:00 (ost. akt: 2020-05-22 13:29:58)

Autor zdjęcia: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

W odpowiedzi na wyzwania, jakie przed instytucjami kultury postawiła aktualna sytuacja epidemiczna, elbląskie Muzeum Archeologiczno – Historyczne postanowiło rozszerzyć ofertę skierowaną do użytkowników Internetu.

Za pośrednictwem strony www.muzeum.elblag.pl już teraz można odbyć wirtualny spacer po muzealnych wystawach. Wkrótce, za sprawą dofinansowania w wysokości 37 tys. zł uzyskanego ze środków Programu „Kultura w sieci”, możliwe będzie także uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych prowadzonych online.

Muzealny projekt „Wirtualna strefa elbląskiej historii” zakłada budowę platformy internetowej poświęconej dziejom miasta i regionu. Znajdą się tam informacje na temat oferty edukacyjnej instytucji, materiały dydaktyczne i pomocnicze do zajęć oraz ciekawostki historyczne dostępne w języku polskim i angielskim – dla użytkowników sieci z kraju i zagranicy. Przede wszystkim jednak platforma umożliwi prowadzenie lekcji muzealnych w sieci oraz udostępnianie relacji filmowych z rekonstrukcji historycznych. Projekt zakłada również opracowanie odrębnych tematów zajęć dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym, przedstawicielom mniejszości narodowych i osobom niepełnosprawnym.

Dzięki realizacji projektu działalność kulturalna i edukacyjna Muzeum będzie kontynuowana także w okresach niedostępności instytucji dla zwiedzających. Wszyscy zainteresowani, niezależnie od miejsca pobytu, będą mogli wziąć udział w lekcji muzealnej lub obejrzeć pokaz rekonstrukcji historycznych w zaciszu własnego domu, o dowolnej porze dnia czy nocy.

Platforma zostanie oddana do użytku już jesienią. Postępy w realizacji projektu można śledzić na bieżąco za pośrednictwem muzealnej strony internetowej i sieci społecznościowych.

Projekt „Wirtualna strefa elbląskiej historii” został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.


Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Claudia Klein #2924455 | 82.102.*.* 23 maj 2020 00:02

    Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób tak trudno jest uzyskać pożyczkę w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów. Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz